Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Pre krásnu pleť a vlasy | | Poznajte kvalitné suroviny | | Tipy a triky na doma | | Naše (púpavové) príbehy

Efekt(ív)ne skombinované produkty pre rôzne typy pleti

07.05.2017 22:54

Čisto prírodné kozmetické produkty (okrem toho, že nezaťažia našu pleť syntetickými zložkami) majú veľký potenciál pomôcť pokožke vyťažiť zo svojej genetickej "nádielky" maximum, a to pri akomkoľvek type pleti. Niekedy sa síce možno nepodarí hneď na prvý šup nájsť pre seba to "pravé orechové" a proces hľadania je dlhší či zamotanejší, trúfame si však na základe našich skúseností tvrdiť, že takmer pre každý individuálny typ pokožky existuje optimálna prírodná starostlivosť - len ju nájsť :)

Pripravili sme pre vás tri foto-zostavy našich prírodných výrobkov zodpovedajúce hlavným, resp. najrozšírenejším typom pleti. Výrobky v týchto zostavách majú zosúladené nielen účinky na pokožku, resp. na vybraný kozmetický problém, ale hodia sa k sebe tiež vizuálne, takže môžu byť dobrou voľbou, aj ako darček (originálne darčekové balenie vám predstavíme na konci článku).

MASTNÁ/ZMIEŠANÁ, PROBLEMATICKÁ pleť a pleť so sklonom k VYRÁŽKAM, resp. AKNÉ
Pre tento typ pleti máme na základe vedeckých štúdií špeciálne skomponovaný Olej na problematickú pleť (s veľmi dobrými referenciami od jeho používateľov) a intenzívnu Pleťovú kúru Balans, ktorá naviac od spomínaného oleja obsahuje aj vlastnoručne vyrobené bylinkové extrakty. Olej zvykneme odporúčať na bežné, každodenné použitie a kúru v (pracovne, duševne, hormonálne, či sezónne) záťažovejších obdobiach - doslova ako kúru pre pleť. Na čistenie a tonizáciu pri tomto type pokožky odporúčame Konopné mydlo s kostihojom a Medovkovú kvetinovú vodu.

Produkty pre problematickú pleť

 

CITLIVÁ, PODRÁŽDENÁ, ZAČERVENANÁ pleť a pleť so sklonom k EKZÉMOM, resp. DERMATITÍDE
Veľmi jemnú, nedráždivú starostlivosť o tento typ pleti (mimochodom, asi najčastejšie spomínaný vo vašich otázkach) zabezpečí Pleťový olej levanduľový (na bežné, každodenné použitie), ktorý vďaka obsahu arganového, klíčkového a levanduľového oleja má aj prirodzený ochranný faktor. Špeciálne pre potreby citlivej, dráždivej pleti je komponovaná intenzívna Pleťová kúra Senzitiv s vlastnými bylinkovými extraktmi, ktorú možno tiež používať namiesto bežného prípravku ráno a večer, ale aj ako napríklad 2-týždňovú intenzívnu kúru pre pleť v záťažovejších obdobiach. Na čistenie a tonizáciu citlivej pleti odporúčame Jemné nechtíkové mydlo a Harmančekovú kvetinovú vodu (kľudne aj obľúbená Ružová kvetinová voda je vhodná na citlivú pleť ;)

 Produkty pre citlivú pleť

 

SUCHÁ, ZRELÁ, OCHABNUTÁ, UNAVENÁ pleť, prítomnosť VRÁSOK
Na omladenie, rozjasnenie, spevnenie pokožky a pre efektívny boj proti vráskam odporúčame Pleťový olej ružový na každodenné bežné použitie. Špeciálnu pozornosť treba venovať očnému okoliu, kde je jemná kožtička najviac náchylná k tvorbe vráskok vplyvom veku. Tu dobre poslúži svojimi protivráskovými, ale aj protikruhovými a protiopuchovými vlastnosťami Očný balzam Sedem byliniek. Intenzívna Pleťová kúra Anti-age nie je viazaná na konkrétny vek, no jej receptúra je zostavená tak, že najväčší profit z nej má zrelá, suchá, strhaná pleť. Podobne ako predchádzajúce kúry ju možno aplikovať podľa potreby – buď ako intenzívnu kúru v prechodných obdobiach roka, v stresovom období, pri hormonálnych výkyvoch a pod., alebo na každodennej báze ráno a / alebo večer. Na čistenie a tonizáciu zrelej, suchej, unavenej pleti odporúčame Voňavé levanduľové mydlo a Ružovú kvetinovú vodu.

 Produkty pre zrelú pleť

 

Vyššie popísané zostavy produktov majú byť, samozrejme, len takým všeobecným a približným usmernením pri výbere. Keďže sme tvory jedinečné, niekedy nás aj popri všetkých dobre mienených radách a odporúčaniach až vlastná skúsenosť dovedie k voľbe tých pravých prípravkov pre našu pleť.
Pri špecifickej pokožke, či zvláštnych pleťových nárokoch daných Vašou individualitou Vám, samozrejme, radi poradíme a pomôžeme nájsť ideálnu zostavu produktov pre Vás :)

 

Tešíme sa na Vás!
Srdečne, Vaše Eva a Eňa.© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.


Komentáre

Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár


Podobné články