Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Pre krásnu pleť a vlasy | | Poznajte kvalitné suroviny | | Tipy a triky na doma | | Naše (púpavové) príbehy

Návod na jednoduchú prípravu krémového dezodorantu

14.01.2015 23:00


Priprava jednoducheho kremoveho dezodorantu

Ak sa Vám už zunovali komerčné dezodoranty, alebo ak si radi kozmetiku pripravujete sami, vyskúšajte recept na tento sympatický krémový dezodorant. Jeho výroba rozhodne nie je zložitá, a pritom funguje výborne :)

Najväčším plusom prírodných dezodorantov je, že neobsahujú hliníkové soli, ktoré upchávajú potné žľazy a bránia normálnemu vylučovaniu odpadových látok z tela. Obsahujú len prírodné antibakteriálne a vlhkosť pohlcujúce látky, ktoré prirodzeným spôsobom zabraňujú rozkladu baktérií, a tým aj tvorbe nepríjemného pachu. Jednoducho povedané, prírodný dezodorant nezabraňuje prirodzenému poteniu (čo by nebolo zdraviu prospešné), ale účinne minimalizuje zápach.

Hlavnými zložkami nižšie uvedeného prírodného krémového dezodorantu sú panenský kokosový olej a jedlá sóda. Kokosový olej má antibakteriálne vlastnosti a jedlá sóda výborne pohlcuje zápach a vlhkosť.

Čo teda potrebujete:

  - 2 polievkové lyžice panenského kokosového oleja (kokosový olej v bio kvalite kúpite napr. v DM-drogérii)

  - 3 polievkové lyžice jedlej sódy (sódy bikarbóny)

  - cca. 1 lyžicu kukuričného (zemiakového) škrobu na zahustenie

  - 1 malú lyžičku jablčného octu (nie je nevyhnutné)

  - 10 kvapiek esenciálneho oleja (nie je nevyhnutné)

Ak chcete mať dezodorant voňavý, použite esenciálny olej podľa vlastného výberu (levanduľa, čajovník, mäta, bergamot, pomaranč, grapefruit...). Vybrať si môžete aj z našej ponuky esenciálnych olejčekov :)

Postup:
Obe prípravné misky, vidličky na miešanie, ako aj nádobu, v ktorej chcete výsledný dezodorant držať, vysterilizujte pred začatím výroby horúcou vodou.

  1. V jednej miske vidličkou miešajte kokosový olej, kým nevznikne kašovitá hmota (ak treba, mierne/!/ ho nahrejte).
  2. V druhej miske zmiešajte jedlú sódu so škrobom.
  3. Zmiešajte kokosový olej so zmesou sódy a škrobu (prípadne môžete pridať viac škrobu alebo viac kokosového oleja tak, aby mal dezodorant Vami požadovanú krémovú konzistenciu; pozor, pri nižšej teplote dezodorant viac stuhne, naopak, pri vyššej teplote sa stane viac tekutým).
  4. (Do zmesi pridajte jablčný ocot a esenciálny olej.)

Použitie:
Nádobu s krémovým dezodorantom môžete držať v spálni či kúpeľni. Krémový dezodorant sa nanáša v malom množstve čistými rukami na pokožku podpazušia tak, aby sa vytvorila tenučká vrstva (tá sa po malej chvíli vstrebe). Prírodný dezodorant sa neodporúča kombinovať s dezodorantmi obsahujúcimi chemické zložky.
Uvedený krémový dezodorant sa dobre aplikuje, nezanecháva stopy na oblečení a možno ho použiť aj na natretie nôh.

Vyskúšate?

Ak chcete čisto prírodný dezodorant bez škodlivých zložiek, ale nechce sa Vám doma vyrábať, možno Vás zaujmú naše krémové deodoranty v praktických obaloch v štyroch zaujímavých vôňových variáciách :)

Vaša Eva a Eňa.

 

Zdroj obrázkov:
danicasdaily, pinterest, thebeautybean© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.

Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár