Prírodná kozmetika zo srdca Slovenska.
Pre pleť ako kvet.

Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Starostlivosť o pleť a vlasy | Produkty a suroviny | Domáca výroba /použitie | Zo zákulisia Púpavy

NOVINKY Modrej púpavy v lete urodené, jeseňou opradené...

28.09.2017 15:03

Tak ako v prírode, aj v Modrej púpave v lete "vyrástli" nejaké novinky a teraz na jeseň nám "dozrievajú" :) A keďže jeseň patrí z hľadiska starostlivosti o pleť k dôležitým obdobiam (náprava letných poškodení pokožky, príprava na drsnejšie zimné podmienky), ideme Vám ich predstaviť v tomto jesennom článku.

Cieľom jesennej kozmetickej starostlivosti je najmä regenerácia a revitalizácia pleti. Pre tento účel výborne poslúžia napríklad pleťové oleje - teraz obohatené o vlastnoručne robené bylinkové / kvetinové extrakty.

 

VYLEPŠENÉ RECEPTÚRY a POETICKÉ NÁZVY PLEŤOVÝCH OLEJOV

Od našich úplných začiatkov väčšina produktov prešla zmenami nielen vizuálnymi, ale aj dolaďovaním receptúr. Neustále sa vzdelávame a zbierame skúsenosti, či nové podnety (z najnovších vedeckých štúdií, z našich pokusov, zo strany zákazníkov). Získané poznatky sa snažíme potom čo najlepšie uplatniť v konečných výrobkoch.

Viaczložkové pleťové oleje sú rozhodne naša srdcovka - tým sa venujeme najdlhšie a asi aj najnadšenejšie. Modrá púpava je práve s olejmi spájaná už od svojho vzniku a dovolíme si tvrdiť, že nám v tomto smere patrí prvenstvo medzi slovenskými výrobcami (napr. Pleťový olej levanduľový - dnešnú Sladkú levanduľu - máme v ponuke už od roku 2013 :)

Toto leto sme u našich kvetinových olejov zaradili do zloženia aj vlastnoručne pripravené kvetinové/bylinné maceráty. A tak v Ružovom olejčeku nájdete okrem iných kvalitných zložiek aj macerát - extrakt z ružových lupienkov, v Levanduľovom zase extrakt z voňavej levandule a v Harmančekovom dokonca až dva extrakty - nechtíkový a harmančekový :)

P.S. Nebojte sa, nezabudli sme ani na obľúbený Pleťový olej Neroli, ktorý však ešte trošku dolaďujeme - čoskoro sa vráti do ponuky aj ten.

 

 

Myslíme si, že práve práca s kvalitnými a unikátnymi surovinami dáva ručnej výrobe kozmetiky zmysel. Čo sa týka bylinných extraktov, tak v takom rozsahu a pestrosti, ako ich používame vo svojich výrobkoch, nie sú komerčne dostupné na surovinovom trhu. Vďaka vlastnej príprave ich dokážeme presne prispôsobiť receptúre, typu pleti, alebo špecifickému kozmetickému problému (pričom nejde len o výber konkrétnej bylinky, ale aj o výber nosného oleja, ktorý je použitý na extrakciu).

 

 

NOVÝ VINTAGE DIZAJN a MENEJ PLASTOVÉHO ODPADU

Ako ste už možno zaregistrovali, v Modrej púpave sa postupne zbavujeme plastových obalov, nakoľko si uvedomujeme negatívny dopad neúmerného množstva plastov na našu planétu. Posledný redizajn spočíval vo výmene pôvodných plastových dózičiek za sklenené - zatiaľ pri dvoch typoch výrobkov - krémoch a maslách. V tomto duchu sa chystáme pokračovať (aktuálne pracujeme na redizajne balzamov).

Takže "nový šat" s väčším objemom (60 ml) majú naše pleťové krémy INspiral s regeneračným slimačím sekrétom (náš TIP: krémiky sú výborné na jesenné zjednotenie farebného tónu pokožky po lete a odstránenie nepríjemných dôsledkov foto-agingu: vrások a pigmentových škvŕn).

 

 

V sklených 60 ml dózičkách sú už aj obľúbené pleťové a telové maslá - hutné "krémy" s vysokým podielom organického kakaového masla. Sú špeciálne vhodné na jesennú regeneráciu pokožky, aj na ochranu pred blížiacim sa sychravejším počasím. Okrem potešenia zmyslov príjemnou vôňou (škorica, ruža, či prírodné kakao) podporujú tvorbu kolagénu a elastínu, vďaka čomu pokožku krásne zvláčňujú a omladzujú.

 

 

ĎALŠIE (pripravované) JESENNÉ NOVINKY

Ani s príchodom jesene nezaháľame a venujeme sa vývoju nových skrášľujúcich pleťových krémov. Ide o čisto rastlinnú / bylinnú novinku, ktorá má doplniť "slimačí" rad krémov INspiral. V porovnaní s ľahkým INspiralom budú tieto krémy mastnejšie - ako stvorené pre suchú, unavenú a namáhanú pleť. Tešiť sa na ne môžete zhruba na prelome októbra a novembra.

Okrem krémov pripravujeme aj originálne darčekové "vintage" balenia, resp. sady výrobkov. Nechajte sa prekvapiť ;)

Zatiaľ Vám želáme nádhernú jeseň!
Vaši Eňa, Eva a Peťo.

Za spoluprácu na tomto článku srdečne ďakujeme šikovnej blogerke a spisovateľke Daniele Slávik :)© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.


Komentáre

Mišel - naturall.sk
28.09.2017 16:25

Ten prechod na sklene nadobky velmi ocenujem ^^ . Okrem INspiral kremikov ma zaujali aj pletove a telove masla, tesim sa az raz vsetky vase novinky otestujem :)

Nina
28.09.2017 20:26

Zatiaľ mám doma ružový krém a očný balzam....no veľmi ma zaujali tie oleje,už sa teším na skúšanie.

Zuzana
28.09.2017 20:43

Uzasna kozmetika a ste aj v krasnych obaloch.A tie vone...ach

Maja
29.09.2017 07:22

Milujem prirodnu kozmetiku. Musim nieco vyskusat od vas :)

Monika
29.09.2017 16:07

Vaša kozmetika je fantastická. Určite otestujem aj novinky :)

Monika P.
29.09.2017 20:05

Oceňujem Váš nápad so sklenenými dózičkami :)

Alena
30.09.2017 21:26

Som rada ze som vas objavila,prajem vela uspechov...mate moj velky obdiv.

Alena
30.09.2017 21:28

Myslim ze vydkusam telove a pletove masla,tie ma fakt zaujali.

Pridať komentár


Podobné články