Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Pre krásnu pleť a vlasy | | Poznajte kvalitné suroviny | | Tipy a triky na doma | | Naše (púpavové) príbehy

Orechový olej pre krásu: tipy na kozmetické použitie

22.10.2017 14:00

Olej z vlašských orechov je v kozmetike neprávom trošku nedocenený. Pritom je zložením a spektrom obsiahnutých esenciálnych mastných kyselín podobný "lukratívnejšiemu" Konopnému oleju. Poďme sa teda pozrieť bližšie na tento úžasný dar prírody :)

orechové oleje

Je to skutočne kráľovský olej. Je unikátny svojím vysokým podielom kyseliny linolovej (až do 61%), ktorej nedostatkom v pokožke trpia ľudia náchylní k akné a ďalším zápalovým kožným problémom. Pomer medzi kyselinou linolovou a kyselnou alfa-linolénovou je v Orechovom oleji okolo 5:1, čo sa (rovnako ako pri Konopnom oleji) približuje zloženiu lipidov ľudskej kože.
Okrem esenciálnych mastných kyselín obsahuje vitamíny A a K, tokoferoly (primárne y-tokoferol), lecitín a fosfor.

Vyznačuje sa výbornou vstrebateľnosťou. Regeneruje zrelú pokožku a pomáha v boji proti vráskam, ale tiež upokojuje a harmonizuje podráždenú, či aknóznu pleť. Nezanecháva pocit mastnoty, udržiava pleť primerane hydratovanú, a to aj v hlbších štruktúrach. Prospieva suchej, aj mastnej či zmiešanej pokožke. Zvlášť vhodný je pre podráždenú či poškodenú pleť.
Vynikajúci je nielen pre pokožku, ale aj na ošetrenie vlasov, resp. vlasovej pokožky.

 

NÁŚ ŠPECIÁLNY TIP:

Máte citlivú pleť? Ulahodí vám kombinácia Orechového oleja a Harmančekovej kvetinovej vody. Používanie je jednoduché: tonizujte si pokožku tváre a krku kvetinovou vodou, potom si na ešte vlhkú pleť naneste Orechový olej a jemne ho vmasírujte.

orechovy-olej-a-harmancekova-voda


ĎALŠIE TIPY pre použitie Orechového oleja:

Ako pleťový olej
Do dlaní si nalejte pár kvapiek oleja, jemne ho zahrejte šúchaním dlaní o seba, a potom vtierajte krúživými pohybmi do pokožky tváre a krku. Olej možno použiť aj ako očný krém na tenkú pokožku pod očami: každý večer jemne naneste olej do oblasti okolo očí a zľahka poklepkávajte, kým sa nevstrebe.


Ako telový olej
Optimálna aplikácia prírodného oleja na pokožku tela je hneď po sprche či kúpeli, keď sú póry otvorené a prehriata koža pripravená absorbovať olej rýchlejšie a do hlbších štruktúr. Aplikovať olej môžete aj priamo vo vani na vlhkú, len zľahka osušenú pokožku.
Orechový olej je výborný aj na ošetrenie suchej, drsnej pokožky na lakťoch a kolenách.

orechový olej

Ako odličovací olej
Naneste malé množstvo (cca. pol lyžičky) oleja na navlhčenú pokožku tváre a vzniknutou „emulziou“ jemne premasírujte pleť. Následne namočte do teplej vody kozmetický uteráčik a jemným pritláčaním a zotieraním stiahnite olejom rozpustený make-up.
Alebo malé množstvo oleja nanesiete na vodou navlhčený kozmetický tampón a jemne si očistite pokožku tváre, vrátane očí. V prípade potreby sa postup opakuje, až kým nie je tampón čistý.


Ako vlasový olej
Aplikácia oleja do vlasovej pokožky spojená s jemnou masážou vedie k zdravej pokožke hlavy, ktorá je základom krásnych, lesklých vlasov. Orechový olej posilňuje vlasovú cibuľku (pôsobí proti vypadávaniu vlasov) a čistí vlasovou pokožku (zabraňuje tvorbe lupín). Nanesením oleja priamo na poškodené časti vlasov (rozštiepené končeky, suché, polámané vlasy) pomôžete ich regenerácii.
Postup: množstvo cca. 1-2 polievkové lyžice oleja naneste a vtierajte do vlasovej pokožky jemnými krúživými pohybmi. Keď votriete olej na celú vlasatú časť hlavy, prípadne do končekov, či na iné poškodené časti vlasov, nechajte ho pôsobiť 1-2 hodiny (najlepšie tak, že si hlavu zabalíte do zohriateho uteráku). Potom vlasy umyte bežným spôsobom.

Ako kúpeľový olej
Rozmiešajte cca. 2 lyžice orechového oleja v 0,5 dcl mlieka a pridajte do kúpeľa. Olej vám krásne upokojí pokožku celého tela, ochráni ju pred stratou vlhkosti a podľa niektorých zdrojov môže dokonca zmierniť príznaky psoriázy.

Krásne orechové obdobie!
Vaše Eva a Eňa.© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.


Komentáre

Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár


Podobné články