Prírodná kozmetika zo srdca Slovenska.
Pre pleť ako kvet.

Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Starostlivosť o pleť a vlasy | Produkty a suroviny | Domáca výroba /použitie | Zo zákulisia Púpavy

Orechový olej - tak trochu nedocenené KOZMETIKUM

22.10.2017 14:00

Orechový olej - taký sympatický, taký "náš" - je v kozmetike zatiaľ neprávom trochu nedocenený, a to aj napriek tomu, že spektrom obsiahnutých mastných kyselín je blízky "lukratívnejšiemu" konopnému oleju. Rady by sme teda upriamili vašu pozornosť na tento úžasný dar prírody :)

Ide o olej s vynikajúcou vstrebateľnosťou, ktorý jednak regeneruje zrelú pokožku a pomáha v boji proti vráskam, a jednak upokojuje a harmonizuje podráždenú, resp. akneóznu pleť. Nezanecháva na pokožke mastný film, pričom však výdatne hydratuje kožu v jej hlbších štruktúrach. Preto sa odporúča tak pre suchú, ako aj pre mastnejšiu pleť.
Je unikátny v tom, že je bohatý na kyselinu linolovú (cca. 61%). Pomer medzi kyselinou linolovou a kyselnou alfa-linolénovou je v orechovom oleji okolo 5:1, čo sa (podobne ako pri konopnom oleji) približuje zloženiu lipidov ľudskej kože. Preto je olej z vlašských orechov vhodný aj pre podráždenú či poškodenú pokožku.
Okrem mastných kyselín obsahuje vitamíny A a K, tokoferoly (primárne y-tokoferol), lecitín a fosfor.

orechovy-olej

 

Ako nám napísala spokojná ZÁKAZNÍČKA: "Je to skutočne kráľovský olej. Doteraz som nemohla na tvár používať žiadny olej ani krém - hneď som mala vyrážky. Olej používam na tvár, krk, dekolt, telo - no úplne všade. Je vynikajúci..."
A vynikajúci je nielen pre pokožku, ale aj na ošetrenie vlasov :)

ŠPECIÁLNY TIP:
Máte citlivú pleť? Ulahodí vám kombinácia Orechového oleja a Harmančekovej kvetinovej vody. Používanie je jednoduché: tonizujte si pokožku tváre a krku kvetinovou vodou, potom si na ešte vlhkú pleť naneste Orechový olej a jemne ho vmasírujte.

orechovy-olej-a-harmancekova-voda

ĎALŠIE TIPY Orechového oleja:

Ako pleťový olej
Do dlaní si nalejte pár kvapiek oleja, jemne ho zahrejte šúchaním dlaní o seba, a potom vtierajte krúživými pohybmi do pokožky tváre a krku. Olej možno použiť aj ako očný krém na tenkú pokožku pod očami: každý večer jemne naneste olej do oblasti okolo očí a zľahka poklepkávajte, kým sa nevstrebe.

Ako telový olej
Optimálna aplikácia prírodného oleja na pokožku tela je hneď po sprche či kúpeli, keď sú póry otvorené a prehriata koža pripravená absorbovať olej rýchlejšie a do hlbších štruktúr. Aplikovať olej môžete aj priamo vo vani na vlhkú, len zľahka osušenú pokožku.
Orechový olej je výborný aj na ošetrenie suchej, drsnej pokožky na lakťoch a kolenách.

orechovy-olej-2

Ako vlasový olej
Aplikácia oleja do vlasovej pokožky spojená s jemnou masážou vedie k zdravej pokožke hlavy, ktorá je základom krásnych, lesklých vlasov. Orechový olej posilňuje vlasovú cibuľku (pôsobí proti vypadávaniu vlasov) a čistí vlasovou pokožku (zabraňuje tvorbe lupín). Nanesením oleja priamo na poškodené časti vlasov (rozštiepené končeky, suché, polámané vlasy) pomôžete ich regenerácii.
Postup: množstvo cca. 1-2 polievkové lyžice oleja naneste a vtierajte do vlasovej pokožky jemnými krúživými pohybmi. Keď votriete olej na celú vlasatú časť hlavy, prípadne do končekov, či na iné poškodené časti vlasov, nechajte ho pôsobiť 1-2 hodiny (najlepšie tak, že si hlavu zabalíte do zohriateho uteráku). Potom vlasy umyte bežným spôsobom.

Ako kúpeľový olej
Rozmiešajte cca. 2 lyžice orechového oleja v 0,5 dcl mlieka a pridajte do kúpeľa. Olej vám krásne upokojí pokožku celého tela, ochráni ju pred stratou vlhkosti a podľa niektorých zdrojov môže dokonca zmierniť príznaky psoriázy.

Krásne babie leto!
Vaša Eva a Eňa.© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.


Komentáre

Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár


Podobné články