Blog

Inšpirácie Nenáhlivej krásy

Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Rozžiarte sa a omladnite – metóda čistenia pleti olejom (+videopostup)

30.03.2018 16:24

Počuli ste už o metóde čistenia pleti olejom (angl. oil cleansing method)?
U nás je zatiaľ relatívne neznáma, ale vo svete prírodnej kozmetiky je uznávanou beauty-technikou. Niektorí ju dokonca označujú za najlepší spôsob čistenia pokožky a osvedčený recept na dosiahnutie žiarivej, mladistvej pleti. Na základe našich skúseností sa s týmto názorom úplne stotožňujeme.

Každodenné čistenie pleti prírodným olejom (názorná ukážka vo videu na konci článku) je naozaj nenáročný a pritom veľmi účinný TIP pre krásnu pleť. Okrem toho, že citlivo odstraňuje make-up, nečistoty a prebytočný maz, udržuje zároveň zdravú aj ochrannú bariéru pokožky, čím podporuje jej hydratáciu a zmierňuje rôzne kozmetické problémy. Tie často vznikajú najmä ako dôsledok nešetrného čistenia nevhodnými prostriedkami (napr. veľmi mastná pleť, veľmi suchá pleť, precitlivená pleť, čierne bodky, akné, šupinaté miesta, fľaky, dermatitída...).prirodny odlicovaci olej

 

Metóda čistenia olejom – to najzdravšie a najprirodzenejšie pre pleť

 

Oleje sú pre človeka jednou z najmenej toxických látok na zemi. Samozrejme, reč je o prírodných, nemodifikovaných olejoch v ich prirodzenej podobe (t.j. už nie napr. hydrofilné oleje, olejové gély, či olejové emulzie obsahujúce surfaktanty).

Pomocou špeciálnej kombinácie rastlinných olejov dokážeme dôkladne vyčistiť pokožku bez vysušenia či podráždenia, a zároveň jej doprajeme cenné fytolátky s hojivými a vyživujúcimi účinkami.

Skúste to a čistite si pleť aspoň týždeň výlučne pomocou oleja, ktorý zbytočne nevyčerpáva jej regeneračné rezervy! Prírodne a prirodzene, bez prípravkov s agresívnymi (penivými) zložkami, a teda s vynechaním mydiel, gélov, micelárnych vôd a pod. Tieto totiž okrem nečistôt odstraňujú aj veľmi dôležitý lipidový plášť kože a nechávajú tak pokožku „nahú“, bez prirodzenej ochrany.

Možno to bude pre Vás zo začiatku nezvyk a budete mať pocit, že bez penivého prípravku nie je vaša pokožka dostatočne čistá. To je ale omyl! To, čo postrádate po očistení pleti penivým prostriedkom je práve tá ochranná vrstva, ktorá sa po takomto procese musí nanovo vytvoriť. Jedine olej vo svojej prirodzenej podobe ju nenarúša - naopak, podporuje jej normálne fungovanie. Vážme si túto dôležitú súčasť našej kože - práve ona totiž zabraňuje vzniku zápalov, spomaľuje proces starnutia, či chráni pokožku pred poveternostnými vplyvmi. Bez tejto ochrannej bariéry je pleť náchylnejšia na rôzne poškodenia a zraniteľnejšia škodlivými baktériami.

cistenie pleti olejom

     

Čistenie pleti olejom je vhodné pre každý typ pleti - suchú, normálnu, citlivú, podráždenú, akneóznu, zmiešanú aj mastnú (paradoxne je olej špeciálne vhodný práve pri mastnejšej pleti, lebo nespúšťa „začarovaný kruh“ násilného odmasťovania a následnej nadmernej tvorby mazu).

Použitie oleja na čistenie je nielen efektívne, ale aj veľmi príjemné. Možno je to práve ten ideálny spôsob, ktorý ste pre seba roky hľadali ;) Od vytvorenia nášho špeciálneho odličovacieho a čistiaceho oleja máme naprieč všetkými vekovými skupinami veľa spokojných zákazníčok s rôznymi typmi pleti.  Ako napríklad Bibiána a Katka:

- Bibiana: „Odličovací olej používam už rok - maximálna spokojnosť! Odporúčam postupovať podľa návodu, teda vmasírovať na navlhčenú tvár, a potom zotrieť. Po použití ostáva pleť pekne hydratovaná.“

- Katka: „Ten pocit odľahčenia a čistoty po použití je naozaj úžasný!“

 

Sila lymfy pre krásnu pleť

 

Ak ste niekedy okúsili pozitívny účinok lymfomasáže na pokožku tváre, určite viete, o čom píšeme :)

Vo videu prezentovaný spôsob čistenia pleti má okrem iného priaznivý vplyv na lymfu a jej prúdenie. To vedie k perfektnej detoxikácii pokožky, k revitalizácii mdlej, či unavenej pleti a k upokojeniu podráždenej pokožky. Taktiež to pomáha eliminovať rôzne opuchy a zapálené cysty.

Postupujte podľa video-inštruktáže (opakované jemné stláčenie a masáž naolejovanej pokožky teplým kozmetickým uteráčikom), aby ste stimulovali hĺbkové čistiace procesy, a zároveň si dopriali skvelý pocit pohodlia a hýčkania sa. Je to ten najprirodzenejší a najdostupnejší ANTI-AGING na svete!

hlbkove cistenie pleti

 

Hlavné prínosy hĺbkového čistenia pleti olejom:

 

- šetrné, nevysušujúce, nedráždivé odstránenia make-upu a celodenných nečistôt (prach, pot, chemické a fyzikálne UV-filtre...)

- dôkladné vyčistenie pórov (tzv. „oil-pulling“) vrátane rozpustenia prebytočného kožného mazu

- stimulácia prúdenia lymfy, kožnej mikrocirkulácie a metabolizmu kožných buniek

- hĺbkový detox pokožky (odstránenie toxínov z hlbších vrstiev kože)

- uvoľnenie napätia svalov tváre: predchádzanie tvorbe mimických vrások

- príjemný voňavý relax :)


Dôležité je vybrať si kvalitný olej optimálne nakombinovaný z rastlinných a esenciálnych olejov. Výber vhodných olejov je kľúčový pre efektívne odstránenie povrchových nečistôt, a zároveň aj hĺbkové vyčistenie pórov (tzv. oil-pulling = "vyťahovanie" nečistôt a baktérii na povrch pomocou oleja).

V Modrej púpave si špeciálne zakladáme na našich odličovacích/čistiacich olejoch. Ich receptúry sú starostlivo vytvorené tak, aby spĺňali všetky požiadavky na kvalitný prírodný čistiaci prostriedok vrátane nedráždivého použitia v citlivom očnom okolí.

Náš prvý Odličovací/čistiaci olej (Harmóniu) sme vytvorili pred vyše 2-ma rokmi a za ten čas žne zo všetkých strán len samé pozitívne ohlasy. Je to náš top produkt s najvyšším počtom opakovaných nákupov. Svojou teplou, uvoľňujúcou vôňou je ideálny pre večerný relax a pohodu. Neskôr sme pridali aj ďalší - rovnako vydarený - variant čistiaceho oleja (Fantáziu), ktorého sladká, jemne pikantná vôňa prebúdza zmysly a priam nabáda vychutnávať si čaro prítomného okamihu.

odlicovaci_cistiaci_olej

 

Naše zákazníčky nám píšu, že odličovanie a čistenie pleti týmito olejčekmi je pre ne veľmi príjemným rituálom, čo nás naozaj teší, lebo to krásne korešponduje s našou filozofiou SLOW BEAUTY :)

- Andrejka: „Po vyskúšaní odličovacieho oleja už nesiahnem po ničom inom! Je úžasný, krásne vonia, neštípe... a ten iný štýl odličovania ma jednoducho baví.“

- Zuzana: „Vždy sa teším na večer kedy sa zasa "vyhladkám"...som veľmi rada, že som tieto olejčeky našla.“

 

A teraz už - nech sa páči VIDEOPOSTUP - názorné predvedenie čistenia pleti olejom v "hlavnej úlohe" s Eňou, ktorá je zároveň aj „mamou“ našich Odličovacích/čistiacich olejov ;)

 

 

Želáme vám krásnu jar z Modrej púpavy!

Vaše Eva a Eňa.© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.

Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár