Blog

Inšpirácie Nenáhlivej krásy


Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Rozžiarte sa a omladnite – metóda čistenia pleti olejom (+videopostup)

30.03.2018 16:24

Počuli ste už o metóde čistenia pleti olejom (angl. oil cleansing method)?
U nás je zatiaľ relatívne neznáma, no vo svete prírodnej kozmetiky je uznávanou beauty-technikou. Niektorí ju dokonca označujú za najlepší spôsob čistenia pokožky tváre a osvedčený recept na dosiahnutie žiarivej, mladistvej pleti. Na základe našich skúseností sa s týmto názorom plne stotožňujeme.

Každodenné čistenie tváre prírodným olejom (názorná ukážka vo videu na konci článku) je naozaj nenáročný a pritom veľmi účinný TIP pre krásnu pleť. Okrem toho, že citlivo odstraňuje make-up, nečistoty a prebytočný maz, udržuje zároveň zdravú aj ochrannú bariéru pokožky, čím podporuje jej hydratáciu a zmierňuje kozmetické problémy (napr. veľmi mastná pleť, veľmi suchá pleť, precitlivená pleť, čierne bodky, akné, šupinaté miesta, fľaky, dermatitída...). Tie často vznikajú práve ako dôsledok nešetrného čistenia pleti nevhodnými prostriedkami.

Čistiaci olej pre krásnu pleť

 

Ako čistiť pleť prirodzene a zdravo


Oleje sú pre človeka jednou z najmenej toxických látok na zemi. Samozrejme, reč je o prírodných, nemodifikovaných olejoch v ich prirodzenej podobe (teda napr. už nie upravené – tzv. hydrofilné oleje, olejové gély, či olejové emulzie s tenzidmi/ surfaktantmi).

Pomocou špeciálnej kombinácie rastlinných olejov môžeme dôkladne vyčistiť pokožku tváre bez vysušenia či podráždenia, a zároveň jej ešte doprajeme aj cenné fytolátky s hojivými a vyživujúcimi vlastnosťami.

Skúste si čistiť pleť aspoň týždeň výlučne pomocou oleja, ktorý zbytočne nevyčerpáva jej regeneračné rezervy! Prírodne a prirodzene, bez prípravkov s agresívnymi (penivými) zložkami, a teda s vynechaním mydiel, gélov, micelárnych vôd... Tieto totiž okrem nečistôt odstraňujú z pleti aj veľmi dôležitý ochranný film a nechávajú tak pokožku „nahú“, bez jej prirodzenej ochrany.

Možno bude olejové čistenie tváre pre vás zo začiatku nezvyk a budete mať pocit, že bez penivého prípravku nie je vaša pleť dostatočne čistá. To je však omyl! To, čo zmizlo z vašej tváre po čistení pleti penivým prostriedkom je práve tá ochranná vrstva, ktorá sa potom musí nanovo vytvoriť (s rastúcim vekom a s postupnou zmenou mastnejšej pokožky na suchšiu je táto obnova čím ďalej ťažšia).
Jedine olej vo svojej prirodzenej podobe ochrannú vrstvu nenarúša – naopak, podporuje jej normálne fungovanie. Vážme si túto dôležitú súčasť našej kože – to ona zabraňuje vzniku zápalov, spomaľuje proces starnutia a chráni pleť pred vysušovaním zvnútra, aj nepriaznivými vplyvmi zvonka. S oslabenou ochrannou bariérou je pleť veľmi zraniteľná, náchylná na rôzne poškodenia a infekcie. Ako môžeme kožnú bariéru podporiť a čo všetko tým naša pleť získa nájdete tu: Ako si obnoviť ochrannú bariéru zvonka i zvnútra)

Čistiaci a odličovací olej

     

Čistenie pleti olejom je vhodné pre každý typ pleti – suchú, normálnu, citlivú, podráždenú, akneóznu, zmiešanú aj mastnú (paradoxne je olej špeciálne vhodný práve pri mastnejšej pleti, lebo nespúšťa „začarovaný kruh“ násilného odmasťovania a následnej nadmernej tvorby mazu – mazotvorba sa vďaka šetrnému spôsobu čisteniu vyrovná a zharmonizuje).

Použitie oleja na čistenie tváre je nielen efektívne, ale aj veľmi príjemné (možno je to práve ten ideálny spôsob, ktorý ste pre seba roky hľadali ;) Od vytvorenia nášho prvého odličovacieho a čistiaceho oleja máme naprieč všetkými vekovými skupinami veľa spokojných zákazníčok s rôznymi typmi pleti. 

Sila lymfy pre krásnu pleť


Ak ste niekedy zažili pozitívny účinok tvárovej lymfomasáže na pleť, určite viete, o čom píšeme... Prezentovaný spôsob čistenia pokožky tváre (viď video nižšie) má okrem iného priaznivý vplyv na lymfu a jej prúdenie. To vedie k perfektnej detoxikácii pokožky, k revitalizácii mdlej, či unavenej pleti a k upokojeniu podráždenej pokožky. Tiež sa vďaka tomu zmieňujú opuchy a zapálené cysty.

Ako teda si možete čistiť pleť olejom?
Postupujte podľa video-inštruktáže (opakované jemné stláčenie a masáž naolejovanej pokožky teplým kozmetickým uteráčikom), aby ste stimulovali hĺbkové čistiace procesy, a zároveň si dopriali skvelý pocit pohodlia a hýčkania sa. Je to ten najprirodzenejší a najdostupnejší anti-aging na svete!

hlbkove cistenie pleti

 

Prínosy hĺbkového čistenia pleti olejom:


-
šetrné, nevysušujúce, nedráždivé odstránenia make-upu a celodenných nečistôt (prach, pot, chemické a fyzikálne UV-filtre...)

- dôkladné vyčistenie pórov (tzv. oil-pulling) a „rozpustenie" prebytočného kožného mazu

- stimulácia prúdenia lymfy, kožnej mikrocirkulácie a metabolizmu kožných buniek

- hĺbkový detox pokožky (odstránenie toxínov z hlbších vrstiev kože)

- uvoľnenie napätia svalov tváre: predchádzame tak tvorbe mimických vrások

- príjemný voňavý relax


Dôležité je vybrať si na čistenie tváre kvalitný prírodný olej vhodne nakombinovaný zo základných a esenciálnych olejov, tak aby bol dostatočne "poddajný" (teda nie hustý, viskózny) a mal aj čistiace vlastnosti. Výber olejov a ich správny pomer je kľúčový pre účinné odstránenie povrchových nečistôt, a zároveň aj hĺbkové vyčistenie pórov (tzv. oil-pulling = "vyťahovanie" nečistôt a baktérii na povrch pomocou oleja).

V Modrej púpave si špeciálne zakladáme na našich odličovacích/čistiacich olejoch. Ich receptúry sú starostlivo premyslené, aby spĺňali všetky požiadavky na dobrý čistiaci prostriedok vrátane nedráždivého použitia v citlivom očnom okolí.

Náš prvý Odličovací a čistiaci olej (Harmóniu) sme vytvorili cca. pred 3-ma rokmi a za ten čas žne zo všetkých strán len samé pozitívne ohlasy. Je to náš top produkt s najvyšším počtom opakovaných nákupov. Svojou teplou, uvoľňujúcou vôňou je ideálny pre večerný relax a pohodu. Neskôr sme pridali aj ďalší variant čistiaceho oleja (Fantáziu), ktorého sladká, jemne pikantná vôňa prebúdza zmysly a priam nabáda vychutnávať si čaro prítomného okamihu.

  Odličovací olej Harmónia

 

Používateľky Harmónie a Fantázie nám píšu, že odličovanie a čistenie tváre pomocou týchto olejov je pre ne veľmi príjemným rituálom, čo nás naozaj teší, pretože to krásne korešponduje s našou filozofiou SLOW BEAUTY :)

A teraz už – nech sa páči VIDEOPOSTUP – názorná ukážka toho, ako si čistiť pleť olejom v hlavnej úlohe s Eňou, ktorá je zároveň aj „mamou“ našich Odličovacích a čistiacich olejov.

 

 

Želáme vám krásne dni z Modrej púpavy!

Vaše Eva a Eňa.

© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autorov.

Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.


Pridať komentár