SLOW BEAUTY: uvedomelá a precítená starostlivosť o krásu

01.01.2018 09:46

Približujeme vám našu filozofiu, ktorá usmerňuje fungovanie Modrej púpavy vo všetkých smeroch - či už je to výber surovín, vývoj a výroba produktov, ich balenie, alebo kontakt so zákazníkom.
SLOW BEAUTY, teda neuponáhľaná, osvietená starostlivosť o krásu.
Jej hlavnými príncípmi sú: udržateľnosť, prírodné ingrediencie, prirodzenosť a wellness. Skrátka a dobre, je to (v poetickej slovenčine) :

NENÁHLIVÁ KRÁSA :)

Podstatou Nenáhlivej krásy je udržateľná, vedomá, precítená starostlivosť o seba prostredníctvom prírodnej, seba ani prostredie nezaťažujúcej kozmetiky.

Spolu s hnutím „Slow Food“ a „Slow Fashion“ (a v protiklade ku všetkému „Fast“) je myšlienka pomalej, uvedomelej krásy reakciou na súčasný hektický životný štýl a na rýchlonápravné, invazívne výrobky/procedúry, ktoré chrlí kozmetický (a iný) priemysel. Odráža zásadný posun v hodnotách: preč od krátkozrakého, rýchlokvasného pohodlia či profitu smerom k hlbším a pravdivejším ideálom.

Keďže nás Slow Beauty smeruje k používaniu prírodných, ekologických prirodzenej kráse /zdraviu prospievajúcich výrobkov, hneď nám bolo jasné, že je pre nás ako ušitá :) Pozrime sa na to trošku podrobnejšie.

Ekoobaly

 

Kvalitný obsah aj obal

V Modrej púpave vývoj a výrobu našich produktov neurýchľujeme - vieme predsa, že ani samotná Príroda sa neponáhľa!

Precízne formulujeme receptúry, pričom používame kvalitné suroviny v ich prirodzenej podobe (nerafinované oleje, nehydrogenizované maslá).
Kľúčovou zložkou väčšiny našich výrobkov sú vlastnoručne pripravené bylinkové extrakty - relatívne náročné na spracovanie i čas. Práve vďaka tomu však dokážeme úžasnú silu byliniek presne prispôsobiť typu pleti, alebo špecifickému kozmetickému problému.
Práve precízny postup a používanie unikátnych surovín dáva, podľa nás, ručnej výrobe kozmetiky ten pravý zmysel, a zároveň je to plne v súlade s filozofiou Slow Beauty.

Aj naša obalová stratégia je starostlivo premyslená. Nepoužívame plastové obaly, pri ktorých sa nedá vylúčiť prepúšťanie nežiaducich látok (najmä ftalátov) do obsahu a pri ktorých je problematická recyklácia (degradujú na nižšiu úroveň, nedajú sa recyklovať znečistené, aj pri snahe o triedenie často končia na všeobecných skládkach...).

Namiesto toho balíme naše produkty do sklených dóz a fľašiek, ktoré možno aj po minutí rôzne použiť v domácnosti, a nakoniec sú bez straty hodnoty recyklovateľné v podstate do nekonečna (ako sa to na Slovensku robí, nájdete tu: Nekonečná recyklácia skla).

Tmavé kozmetické sklo


A keďže si na kvalite našich výrobkov naozaj zakladáme, používame sklo tmavé, ktoré svoj obsah najlepšie chráni pred znehodnotením. V tomto kľúčovom bode radšej uprednostníme funkčnosť pred estetikou - ide predsa o to, aby samotný obsah bol čo najlepší, nie o efektný obal. Rastlinné zložky sú veľmi náchylné na degradáciu pod vplyvom svetla, preto je tmavý obal jediná možnosť, ako zachovať top kvalitu prírodných výrobkov.

 

Pomalé vychutnávanie

Ďalším aspektom Nenáhlivej krásy je vyzdvihnutie dôležitosti času pre seba v súčasnom hektickom svete a sebe venovanej láskyplnej starostlivosti. Preto sa snažíme, aby boli naše výrobky čo možno najpríjemnejším zážitkom pre zmysly: zrak, hmat, či čuch.  Nech je posvätný čas vychutnávania kozmetickej starostlivosti a rozmaznávajúcich Beauty rituálov využitý čo najlepšie! Pretože veríme, že keď sa s láskou venujeme sami sebe, prejaví sa to aj navonok - v našom vyžarovaní a správaní voči druhým.


K užívaniu si nenáhlivej starostlivosti o seba určite prispieva aj vlastnoručná domáca výroba rôznych jednoduchých prípravkov pre krásu. U nás (na blogu) nájdete pre tento účel veľa návodov na ideálne používanie prírodnej kozmetiky, receptíky na jej výrobu, či rôzne tipy pre domáci wellness.

Slow beauty

 

Na záver ešte zhrnieme hlavné princípy filozofie Slow Beauty:

  • udržateľnosť, rešpekt voči životnému prostrediu
  • prírodné ingrediencie v ich prirodzenej forme
  • skutočná, prirodzená, neumelá krása
  • sebarešpekt, pozitívny sebaobraz vyžarujúci napovrch
  • rozmaznávajúce Beauty rituály a celkový wellness.

 


Ďalšie úvahy a inšpirácie o Nenáhlivej kráse vám s radosťou prinesieme v ďalších článkoch  :)

Všetko dobré a krásne v roku 2018!

Vaše Eva & Eňa.© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.

Komentáre


Martina
08.01.2018 19:58

Krásna stránka:-)

Pridať komentár