Prírodná kozmetika zo srdca Slovenska.
Pre pleť ako kvet.

Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Starostlivosť o pleť a vlasy | Produkty a suroviny | Domáca výroba /použitie | Zo zákulisia Púpavy

Krédo NENÁHLIVEJ KRÁSY (Slow Beauty)

07.10.2018 19:39

Modrá púpava nie je len poctivá prírodná kozmetika. Snažíme sa s vami zdieľať aj naše úvahy či odporúčania k životnému štýlu v duchu filozofie Slow Beauty. Tešíme sa, že tieto myšlienky nezostávajú len "na papieri", ale že sa "pomalá krása" viac či menej uplatňuje aj vo vašom/našom každodennom živote :)

''Živá'' kvetinová voda: výroba, kvalita a použitie hydrolátov

28.01.2018 01:00

Čo môže byť lepšie ako voda?  Predsa KVETINOVÁ VODA!  ...teda „voda“ obohatená o bioaktívne látky. Veľmi dôležitá je však jej kvalita. Deklarované vlastnosti a účinky majú totiž LEN plnohodnotné kvetinové vody. Ak chcete NAOZAJ DOBRÝ hydrolát - pýtajte sa na jeho výrobu. Lebo ak je to len vedľajší produkt výroby esenciálnych olejov, rozhodne to nie je ono :(  Kvalitný hydrolát je vyrobený priamo ako hydrolát - teda je hlavným cieľom sám o sebe!

SLOW BEAUTY: uvedomá a precítená starostlivosť o krásu

01.01.2018 09:46

Približujeme vám naše presvedčenie, ktoré  usmerňuje fungovanie Modrej púpavy vo všetkých smeroch - či už je to výber surovín, vývoj a výroba produktov, ich balenie, alebo kontakt so zákazníkom. Korešponduje s filozofiou SLOW BEAUTY (nenáhlivá, osvietená starostlivosť o krásu). Tento trend je analogický k  hnutiu "Slow Food", alebo "Slow Fashion", len oblasti kozmetickej starostlivosti. Hlavnými príncípmi sú: udržateľnosť, prírodné ingrediencie, prirodzenosť a wellness. Skrátka: KRÁSA, ČO SA NEPONÁHĽA :)

NOVINKY Modrej púpavy v lete urodené, jeseňou opradené...

28.09.2017 15:03

Tak ako v prírode, aj v Modrej púpave v lete "vyrástli" nejaké novinky a teraz na jeseň nám "dozrievajú" :) A keďže jeseň patrí z hľadiska starostlivosti o pleť k dôležitým obdobiam, chceme Vám ich predstaviť. Cieľom jesennej kozmetickej starostlivosti je najmä regenerácia a revitalizácia pleti. Stačí si len vybrať, či použijete náš vynovený pleťový olej, krém alebo maslo.

Modrá púpava včera a dnes - alebo čo nám prinesie DPH...

20.05.2017 11:57

Rekapitulačný článok zo zákulisia Modrej púpavy - pred dôležitým bodom v našom vývoji - prechodom na platcu DPH. Aké boli naše začiatky, ako sa vyvíjali naše výrobné priestory, či vizuálna prezentácia výrobkov a čo náš najviac teší a motivuje k ďalšej práci...

Už sa zelenajú - bylinkové mydlá s konopným mliekom :)

07.04.2017 12:46

Druhý článok zo zákulisia tvorby našich prírodných mydiel - tentoraz konopných alebo: "Čo nájdete v našich mydlách a nenájdete inde" ;) Chceme sa s Vami podeliť o radosť z ďalšieho prírastku do našej "mydlovej famílie"- z Mydla na problematickú pleť a z Lesného mydla.

Môj mydlový míľnik na ceste

01.03.2017 12:09

Vyrábať vlastné prírodné mydlá som mala v úmysle už dlho. Nielenže som sa s touto požiadavkou často stretala zo strany zákazníkov, ale bola to aj taká moja osobná výzva – veď aká je to výrobkyňa kozmetiky bez niečoho takého základného, ako je mydlo? Väčšina výrobcov práve mydlom asi začína, no ja som mala pred ním rešpekt – pravda, nechcela som len tak hocijaké mydlo, ale rovno mydlo „úžasné“ ;)