''Živá'' kvetinová voda: výroba, kvalita a použitie hydrolátov

28.01.2018 01:00

Čo môže byť lepšie ako voda?  No predsa kvetinová voda!  ...teda voda obohatená o účinné látky z kvetov a bylín. Kľúčová je však kvalita týchto vôd, lebo len plnohodnotné vody majú všetky deklarované účinky. Tajomstvo spočíva najmä v spôsobe ich výroby a následne aj balenia, aby sa (aj dobrý) produkt neznehodnotil.

Pravé verzus chemicky upravované maslá v kozmetike

21.03.2017 12:17

Viete ktoré kozmetické maslá sú naozaj prírodné a ktoré sú vyrobené chemickým procesom hydrogenácie? V poslednom čase sa v oblasti prírodnej kozmetiky stalo populárnym v umelo meniť vlastnosti rastlinných olejov, aby sa dosiahla konzistencia masla. A tak sme zahltení "margarínmi." Tie sú však spojené so stratami tých najlepších prírodných účinkov.

Kakaový príbeh

25.08.2016 02:27

Na kozmetickom trhu je k dispozícii veľké množstvo výrobkov s obsahom kakaového masla. Aj kvalita týchto výrobkov je veľmi rozmanitá a my sme zahrnutí záplavou často protirečivých informácií, pretože každý výrobca chváli to svoje. Orientácia a výber najvhodnejšieho produktu zo širokej ponuky sú pre bežného zákazníka náročnejšie, ako dohovoriť sa v čínskej dedine :) V tomto článku som zhrnula svoje vedomosti o výnimočnej surovine, akou kakaové maslo nesporne je.

Slimačí sliz - delikatesa pre našu pleť?

29.03.2016 00:00

So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Nie je olej ako olej: mastná (akneózna) verzus suchá pleť

12.03.2016 00:00

Ak sa vám pleťové oleje zdajú ako dobrá voľba pre vašu pleť, nemýlite sa: čisté prírodné oleje, aj olejové zmesi majú vynikajúce vyživujúce, hydratačné a zvláčňujúce účinky bez akýkoľvek balastných zložiek (teda bez zbytočných emulgátorov, parfumov, konzervantov...). V princípe neexistuje "lepší" a "horší" prírodný olej (samozrejme, reč je o za studena lisovaných, nerafinovaných olejoch) - treba si len dobre vybrať :)