Prírodná starostlivosť o mužskú pokožku

09.12.2019 12:59

Podľa výskumov súvisí príjemný, pestovaný vzhľad muža s jeho vyšším spoločenským statusom a lepšími možnosťami nadväzovať pracovné, či osobné vzťahy. Dôležitou súčasťou príťažlivého zovňajšku je určite zdravá a svieža pleť. Prírodná starostlivosť o mužskú pokožku je prirodzená, nedráždivá, a zároveň vysoko účinná.

Dolieha na vás stres? Stavte na rituály krásy!

08.11.2019 19:29

Stres sa stal novodobým štandardom našich životov a negatívne ovplyvňuje nielen naše zdravie, ale aj našu krásu. Nenáročným a dostupným spôsobom, ako bojovať proti stresu sú skrášľujúce a wellness rituály začlenené do našej rutiny vedome a s láskou. Nielen že upokojujú nervy, ale pomôžu nám aj intenzívnejšie vnímať prítomný okamih a dostať sa bližšie k sebe samému.

Krásna aj v jeseni: 7 tipov pre udržanie slnkom pobozkanej pleti

22.09.2019 17:33

Slniečko dalo našej pokožke v lete krásny bronzový odtieň. Bola by škoda oň prísť už niekoľko týždňov po dovolenke. Čo robiť, aby nám zdravý opálený vzhľad vydržal čo najdlhšie? Tu sú osvedčené tipy pre predĺženie letného opálenia.

Krok za krokom k jednotnej farbe pleti: ako šetrne a udržateľne na pigmentové škvrny

02.09.2019 13:18

Ak túžite po krásnej pleti bez pigmentových škvŕn, nemusíte hneď podstupovať invazívne dermatologické zákroky, ktoré ju neprimerane zaťažia. Škvrny možno potlačiť aj šetrne a prirodzene - s využitím darov prírody.  Okrem odporúčanej komplexnej starostlivosti v duchu Nenáhlivej krásy vám prinášame tipy na konkrétne výrobky či domáce recepty.

Nepodceňujme starostlivosť o svoj dekolt

02.08.2019 10:18

Keď príde reč na intenzívnu starostlivosť o pleť, väčšina z nás si pomyslí na tvár. Je tu však ešte jedna exponovaná oblasť, ktorá si vyžaduje špeciálnu pozornosť. Ak si chceme zachovať mladistvý vzhľad, treba sa venovať aj pokožke dekoltu. Tu je niekoľko dobrých tipov, ako sa správne starať o dekolt.

Bezpečné opaľovanie na tanieri: Zjedzte svoj ochranný faktor!

28.05.2019 02:09

Výber potravín nie je len základom zdravia a krásy. Aj na opaľovanie sa dá pripraviť posilnením obranných a regeneračných funkcií kože zvnútra. Vybudujte si ochranný faktor vhodnou skladbou jedálnička. Na aké potraviny sa zamerať pred príchodom leta?

Zdravé opaľovanie: Krásne opálená pokožka začína už dnes

18.05.2019 16:11

Bez slniečka by sme na tom boli jednoducho zle. Slnečný vitamín D potrebujeme tak pre naše zdravie, ako aj pre krásu. Ak nám záleží na zdravom, bezpečnom a dlhodobom opálení, filozofia Nenáhlivej krásy nám ponúka niekoľko dobrých inšpirácií. Aké sú dôležité kroky, ktoré by sme určite nemali pri príprave na letnú sezónu vynechať?

Domáca maska zo sedmokrások - sedmoro krás pre vašu pleť

01.05.2019 14:15

Sedmokráska patrí k jarným bylinkám, ktoré sa u nás vyskytujú hojne. Túto luxusnú, a pritom veľmi jednoduchú masku z jej čerstvých kvetov si teda môžete dopriať pravidelne. Pleť krásne zjemní, rozžiari, zmierni zápaly a môže pomôcť aj potlačiť nežiadúce pigmentácie...

10 dobrých dôvodov, prečo voda prospieva našej kráse

18.04.2019 18:31

Tak ako potrebujú vodu rastliny, potrebuje ju aj naša pokožka. Len dostatočne hydratovaná pokožka je zdravá, pružná a žiarivá. Chcete vedieť, ako voda pomáha našej pleti? Prečítajte si to v našich 10 bodoch.

Spomaľte! Toto je 10 spôsobov, ako stres škodí našej kráse

21.02.2019 08:31

Vnútorná pohoda je určite dôležitým kľúčom k tomu, aby sme vyzerali čo najlepšie. Ak chcete hmatateľnú motiváciu, prečo sa oplatí eliminovať stres, zvolniť tempo a dopriať si čas, prečítajte si týchto 10 dobrých dôvodov. Skúsme si vniesť do života viac harmónie - nielen pre našu krásu, ale aj pre naše zdravie.

5 horúcich vychytávok v zimnej starostlivosti o pleť

28.01.2019 20:08

V zimných mesiacoch nám najviac hrozia problémy so suchou pokožkou. Môže za to nielen chlad a mráz, ale aj nízka vlhkosť vzduchu, prekúrené byty, či nižší príjem tekutín. Prinášame menej známe, no o to účinnejšie, jednoduché tipy pre krásnu pleť.  Vďaka nim bude vaša pokožka svieža a žiarivá aj v zime.

Čomu sa určite v zimnej starostlivosti o pleť vyhnite

26.12.2018 23:51

Zimná starostlivosť o pleť má svoje špecifiká. Nakoľko je toto obdobie typické najmä vysušujúcimi vplyvmi, treba sa vyhýbať prípravkom, ktoré problémy so suchou pokožkou ešte viac prehlbujú. Takisto sa však treba vyvarovať opačného extrému, ktorým je prílišné premasťovanie pleti ťažkými krémami.

 

Prírodná starostlivosť o ruky - 5 tipov pre zdravú a mladistvú pokožku rúk

04.11.2018 17:31

Ruky sú vystavené množstvu nepriaznivých vplyvov, a to najmä v zimnom období. Kým o pleť na tvári sa pravidelne staráme, na pokožku ruky často zabúdame, následkom čoho bývajú vysušené a popraskané. Sú to práve ruky, ktoré prezrádzajú náš skutočný vek. Doprajte im teda tiež exluzívnu starostlivosť s liečivými darmi prírody.

Zdravé opaľovanie s botanickým UV-faktorom

26.06.2018 17:38

Slnko NIE JE náš nepriateľ! Aj keď v poslednom čase sa z neho robí taký strašiak, že skoro rozmýšľame, či sa radšej na celé leto niekam neukryť ;) Pritom trpíme nedostatkom slnečného vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre naše zdravie i krásu.  K slneniu sa však dá pristupovať zodpovedne, a pritom bez zbytočných obáv, využívajúc pritom ochranu a podporu čistého, bezpečného botanického faktora.

Rozžiarte sa a omladnite – metóda čistenia pleti olejom (+videopostup)

30.03.2018 16:24

Vyskúšajte tento jednoduchý, no účinný TIP pre krásnu pleť! Pomocou oleja vieme pokožku dôkladne vyčistiť, a zároveň jej doprajeme cenné rastlinné nutrienty. Úplne prirodzene, bez agresívnych prípravkov s penivými zložkami, ktoré okrem nečistôt odstraňujú aj dôležitý ochranný plášť kože . Práve ten bráni vzniku zápalov, spomaľuje proces starnutia a chráni pred poveternostnými vplyvmi. Čistenie pleti prírodným olejom jeho funkcie nenarúša, ale podporuje.

Zahaľte sa do vône JAZMÍNU - tipy na domáce použitie jazmínového oleja

02.07.2017 19:31

Jazmínový olej je jedným z najvoňavejších, najopojnejších a najromantickejších olejov. Jeho vôňa evokuje príťažlivosť, hravosť, ale aj zmyselné potešenie a vášeň. V článku sú návody, s ktorými si budete môcť vychutnávať božskú vôňu jazmínu nielen v čase jeho kvitnutia, ale kedy sa vám len zachce. Bonusom k tomu je luxusná starostlivosť o pokožku celého tela :)

Vôňa leta na tvári: blahodárny bylinkový kompres

22.07.2016 00:00

Naša bylinková záhrada je teraz v lete plná kvetov, bzučiacich včiel a poletujúcich motýľov. Všetko to tam krásne vonia a každý deň sa neviem dočkať, kedy si vybehnem obrať každodennú dávku rozkvitnutých kvietkov. Mám pre vás výborný Beauty tip pre žiarivú pleť - urobte si bylinkový kompres, čiže obklad spojený s jemným stláčaním. Postup je jednoduchý a výsledok úžasný :)

Fialky pre krásu (návod na macerát a peeling)

01.04.2016 00:00

V priebehu roka máme k dispozícii len krátke obdobie, kedy si môžeme z prechádzy doniesť čerstvé voňavé fialky. Ale je to veľmi príjemné obdobie - jar v rozpuku - na pobyt vonku ako stvorené. Tak hor sa cez víkend na fialky :)

Slimačí sliz - delikatesa pre našu pleť?

29.03.2016 00:00

So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Odličovanie pleti olejom - výhody a tipy

14.03.2016 00:00

Jedného z najväčších kozmetických „previnení“ voči svojej pleti sa dopustíme, ak ideme spať neodlíčené. To si asi uvedomuje väčšina z nás :) Menej známe je už to, že kvalitu pleti môže zásadne ovplyvniť aj použitý odličovací, resp. čistiaci prípravok. Odličovanie pleti pomocou špeciálne nakombinovaných prírodných olejov pokožku dôkladne vyčistí bez vysušenia alebo podráždenia.

Nie je olej ako olej: mastná (akneózna) verzus suchá pleť

12.03.2016 00:00

Ak sa vám pleťové oleje zdajú ako dobrá voľba pre vašu pleť, nemýlite sa: čisté prírodné oleje, aj olejové zmesi majú vynikajúce vyživujúce, hydratačné a zvláčňujúce účinky bez akýkoľvek balastných zložiek (teda bez zbytočných emulgátorov, parfumov, konzervantov...). V princípe neexistuje "lepší" a "horší" prírodný olej (samozrejme, reč je o za studena lisovaných, nerafinovaných olejoch) - treba si len dobre vybrať :)

Jesenný domáci peeling - recept

17.09.2015 00:00

Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť vyžaduje pravidelnú pozornosť. Jesennú starostlivosť odporúčame zahájiť osviežujúcim peelingom celého tela. Opálená letná pokožka prináša so sebou hromadenie odumretých buniek na povrchu. Preto je vhodné použiť pleťový peeling na ich odstránenie, tým sa podporí prirodzená regeneračná funkcia kože a pleť môže lepšie absorbovať živiny.

Óda na pleťové oleje :) plus praktický tip na ich použitie

16.03.2015 00:00

Osobne si nemôžem vynachváliť okamih, keď som vymenila krémy a telové mlieka za oleje. Vážne, pokiaľ máte suchšiu pleť (alebo vek 30+), zabudnite na krémy a mlieka! Prírodný pleťový olej poskytne Vašej pleti tie najlepšie výživné látky (tzv. fytonutrienty). Okrem toho, že je omnoho efektívnejší než produkty na báze vody, a zároveň "neprepašuje" do Vašej pokožky syntetické, konzervačné zložky.