Pravdivý príbeh ľudského pachu: pohľad do histórie vzniku deodorantov

25.06.2019 19:17

Deodorant nepatrí k tým výrobkom, ktoré ľudstvo používa už dlhý čas. Naopak, jeho história je len o niečo viac než 100 ročná. Ako (ak vôbec) sa ľudia bránili vlastnému zápachu predtým?  Nakuknite na zaujímavý príbeh potenia a boja proti nemu...

Krédo NENÁHLIVEJ KRÁSY (Slow Beauty)

07.10.2018 19:39

Modrá púpava nie je len poctivá prírodná kozmetika. Snažíme sa s vami zdieľať aj naše úvahy či odporúčania k životnému štýlu v duchu filozofie Slow Beauty. Tešíme sa, že tieto myšlienky nezostávajú len "na papieri", ale že sa "pomalá krása" viac či menej uplatňuje aj vo vašom/našom každodennom živote :)

''Živá'' kvetinová voda: výroba, kvalita a použitie hydrolátov

28.01.2018 01:00

Čo môže byť lepšie ako voda?  No predsa kvetinová voda!  ...teda voda obohatená o účinné látky z kvetov a bylín. Kľúčová je však kvalita týchto vôd, lebo len plnohodnotné vody majú všetky deklarované účinky. Tajomstvo spočíva najmä v spôsobe ich výroby a následne aj balenia, aby sa (aj dobrý) produkt neznehodnotil.

SLOW BEAUTY: uvedomelá a precítená starostlivosť o krásu

01.01.2018 09:46

V Modrej púpave sme si osvojili filozofiu Slow beauty, ktorú sa snažíme vkladať nielen do našich produktov a procesu ich výroby, ale aj do života. Je to viac než staré známe "pomaly ďalej zájdeš“... Princípy Nenáhlivej krásy môžu úplne zmeniť váš pohľad na používanie kozmetiky, spríjemniť každodenný život a zlepšiť aj prístup k sebe i svetu.

Modrá púpava včera a dnes - alebo čo nám prinesie DPH...

20.05.2017 11:57

Rekapitulačný článok zo zákulisia Modrej púpavy - pred dôležitým bodom v našom vývoji - prechodom na platcu DPH. Aké boli naše začiatky, ako sa vyvíjali naše výrobné priestory, či vizuálna prezentácia výrobkov a čo náš najviac teší a motivuje k ďalšej práci...

Čím sa dá potešiť v novembri? Máme predsa LETO vo fľaštičke!

05.11.2016 01:56

 "Léto, léto mý... strašně ráda bych ty chvíle vrátila, léto nádherný..."  Aj vám chýba leto tak ako mne?  V novembri na mňa vždy doľahne sezónna depresia – je to pre mňa asi najhorší mesiac v roku. Práve v novembri najviac ľutujem, že neexistuje niečo ako "instantné leto"... Alebo existuje? :)

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 21:01

Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom sme hľadali už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom sme totiž mali nepríjemný pocit a nutkavú potrebu všetko si z tela poriadne pozmývať. Tak sme to nakoniec skúsili po našom - a ono to funguje skvele!