Krásna aj v jeseni: 7 tipov pre udržanie slnkom pobozkanej pleti

22.09.2019 17:33

Slniečko dalo našej pokožke v lete krásny bronzový odtieň. Bola by škoda oň prísť už niekoľko týždňov po dovolenke. Čo robiť, aby nám zdravý opálený vzhľad vydržal čo najdlhšie? Tu je 7 osvedčených tipov pre predĺženie letného opálenia.

Ani prírodná kozmetika nie je vždy EKO: Toto by ste mali vedieť, kým si kúpite či vyrobíte opaľovací krém

19.07.2019 02:44

Asi najčastejšie používaný minerálny UV filter oxid zinočnatý má svoje úskalia. Prvým, no zďaleka nie posledným z nich je jeho toxicita pre vodné živočíchy (pozor, a nejde tu len o "smutne známe" nanočastice ZnO!) Masívne používanie UV filtrov môže ohroziť nielen vodný život, ale v konečnom dôsledku aj nás samotných...

Bezpečné opaľovanie na tanieri: Zjedzte svoj ochranný faktor!

28.05.2019 02:09

Výber potravín nie je len základom zdravia a krásy. Aj na opaľovanie sa dá pripraviť posilnením obranných a regeneračných funkcií kože zvnútra. Vybudujte si ochranný faktor vhodnou skladbou jedálnička. Na aké potraviny sa zamerať pred príchodom leta?

Zdravé opaľovanie: Krásne opálená pokožka začína už dnes

18.05.2019 16:11

Bez slniečka by sme na tom boli jednoducho zle. Slnečný vitamín D potrebujeme tak pre naše zdravie, ako aj pre krásu. Ak nám záleží na zdravom, bezpečnom a dlhodobom opálení, filozofia Nenáhlivej krásy nám ponúka niekoľko dobrých inšpirácií. Aké sú dôležité kroky, ktoré by sme určite nemali pri príprave na letnú sezónu vynechať?

Zdravé opaľovanie s botanickým UV-faktorom

26.06.2018 17:38

Slnko NIE JE náš nepriateľ! Aj keď v poslednom čase sa z neho robí taký strašiak, že skoro rozmýšľame, či sa radšej na celé leto niekam neukryť ;) Pritom trpíme nedostatkom slnečného vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre naše zdravie i krásu.  K slneniu sa však dá pristupovať zodpovedne, a pritom bez zbytočných obáv, využívajúc pritom ochranu a podporu čistého, bezpečného botanického faktora.

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 21:01

Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom sme hľadali už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom sme totiž mali nepríjemný pocit a nutkavú potrebu všetko si z tela poriadne pozmývať. Tak sme to nakoniec skúsili po našom - a ono to funguje skvele!