Krásna aj v jeseni: 7 tipov pre udržanie slnkom pobozkanej pleti

22.09.2019 17:33

Slniečko dalo našej pokožke v lete krásny bronzový odtieň. Bola by škoda oň prísť už niekoľko týždňov po dovolenke. Čo robiť, aby nám zdravý opálený vzhľad vydržal čo najdlhšie? Tu sú osvedčené tipy pre predĺženie letného opálenia.

Ani prírodná kozmetika nie je vždy EKO: Toto by ste mali vedieť, kým si kúpite či vyrobíte opaľovací krém

19.07.2019 02:44

Asi najčastejšie používaný minerálny UV filter oxid zinočnatý má svoje úskalia. Prvým, no zďaleka nie posledným z nich je jeho toxicita pre vodné živočíchy (pozor, a nejde tu len o "smutne známe" nanočastice ZnO!) Masívne používanie UV filtrov môže ohroziť nielen vodný život, ale v konečnom dôsledku aj nás samotných...

Bezpečné opaľovanie na tanieri: Zjedzte svoj ochranný faktor!

28.05.2019 02:09

Výber potravín nie je len základom zdravia a krásy. Aj na opaľovanie sa dá pripraviť posilnením obranných a regeneračných funkcií kože zvnútra. Vybudujte si ochranný faktor vhodnou skladbou jedálnička. Na aké potraviny sa zamerať pred príchodom leta?

Zdravé opaľovanie: Krásne opálená pokožka začína už dnes

18.05.2019 16:11

Bez slniečka by sme na tom boli jednoducho zle. Slnečný vitamín D potrebujeme tak pre naše zdravie, ako aj pre krásu. Ak nám záleží na zdravom, bezpečnom a dlhodobom opálení, filozofia Nenáhlivej krásy nám ponúka niekoľko dobrých inšpirácií. Aké sú dôležité kroky, ktoré by sme určite nemali pri príprave na letnú sezónu vynechať?

Zdravé opaľovanie s botanickým UV-faktorom

26.06.2018 17:38

Slnko NIE JE náš nepriateľ! Aj keď v poslednom čase sa z neho robí taký strašiak, že skoro rozmýšľame, či sa radšej na celé leto niekam neukryť ;) Pritom trpíme nedostatkom slnečného vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre naše zdravie i krásu.  K slneniu sa však dá pristupovať zodpovedne, a pritom bez zbytočných obáv, využívajúc pritom ochranu a podporu čistého, bezpečného botanického faktora.

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 21:01

Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom sme hľadali už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom sme totiž mali nepríjemný pocit a nutkavú potrebu všetko si z tela poriadne pozmývať. Tak sme to nakoniec skúsili po našom - a ono to funguje skvele!