Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Pre krásnu pleť a vlasy | | Poznajte kvalitné suroviny | | Tipy a triky na doma | | Naše (púpavové) príbehy

Prírodná starostlivosť o ruky - 5 tipov pre zdravú a mladistvú pokožku rúk

04.11.2018 17:31

Trápia vás v zime suché a popraskané ruky? Doprajte im exluzívnu starostlivosť s liečivými darmi prírody. Sú to práve ruky, ktoré často prezrádzajú náš skutočný vek. Keď teda rozmaznávame svoju pleť prírodnými produktami, nemali by sme zabúdať ani na ne.

Rozžiarte sa a omladnite – metóda čistenia pleti olejom (+videopostup)

30.03.2018 16:24

Vyskúšajte tento jednoduchý, no účinný TIP pre krásnu pleť! Pomocou oleja vieme pokožku dôkladne vyčistiť, a zároveň jej doprajeme cenné rastlinné nutrienty. Úplne prirodzene, bez agresívnych prípravkov s penivými zložkami, ktoré okrem nečistôt odstraňujú aj dôležitý ochranný plášť kože . Práve ten bráni vzniku zápalov, spomaľuje proces starnutia a chráni pred poveternostnými vplyvmi. Čistenie pleti prírodným olejom jeho funkcie nenarúša, ale podporuje.

Orechový olej pre krásu: tipy na kozmetické použitie

22.10.2017 14:00

Orechový olej - taký sympatický, taký "náš" - je v kozmetike neprávom trochu nedocenený, a to aj napriek tomu, že je účinkom veľmi podobný "lukratívnejšiemu" Konopnému oleju. Rady by sme teda upriamili vašu pozornosť na tento úžasný dar prírody, preto vám prinášame viaceré tipy na jeho "beauty" použitie :)

Zahaľte sa do vône JAZMÍNU - tipy na domáce použitie jazmínového oleja

02.07.2017 19:31

Jazmínový olej je jedným z najvoňavejších, najopojnejších a najromantickejších olejov. Jeho vôňa evokuje príťažlivosť, hravosť, ale aj zmyselné potešenie a vášeň. V blogu sú návody, s ktorými si budete môcť vychutnávať božskú vôňu jazmínu nielen v čase jeho kvitnutia, ale kedy sa vám len zachce. Bonusom k tomu je luxusná starostlivosť o pokožku celého tela :)

Zatočte s celulitídou! Urobte si účinný prírodný prostriedok z kávy a listov brezy.

01.05.2017 00:00

S blížiacim sa teplejším počasím nám začína stále viac záležať na pružnej a hladkej pokožke celého tela. Jedným z najväčších nepriateľov je v tomto smere určite celulitíta. Predstavíme vám účinnú jarnú zbraň práve proti nej.

Breza je symbolom mladosti, sviežosti a jarného obnovenia. Extrakt z brezových lístkov je okrem iného aj vynikajúci anticelulitídny prostriedok. Spojte jeho životodarnú silu s osvedčenou kávou a citrusmi a z kozmetického hľadiska ste spravili maximum ;)

Keď priletí bocian: čisto prírodná detská kozmetika

18.10.2016 20:36

V Modrej púpave sa aktuálne tešíme z najnovšieho rodinného prírastku – 2-týždňového syna a synovca. Vcelku pochopiteľne sme teda v poslednom čase zaujatí okrem iného aj kozmetikou priaznivou pre mamičky a detičky. Tak sa v dohľadnej dobe (po nevyhnutnom testovaní a schvaľovaní výrobkov) máte na čo tešiť - okrem detského balzamíku a olejčeka nebude chýbať ani jemnulinké detské mydlo :)

Zubný prášok pre snehobiele zuby (stará švajčiarska receptúra)

18.09.2016 00:00

Dnes by sme sa s vami opäť rady podelili o návod na domácu výrobu užitočnej zdravej vecičky :) Ide o čisto prírodnú zubnú pastu v práškovej podobe podľa originálnej aromaterapeutickej receptúry vychádzajúcej zo starého švajčiarskeho receptu s hrdým názvom Švajčiarsky zubný prášok pre snehobiele zuby ;)

Vôňa leta na tvári: blahodárny bylinkový kompres

22.07.2016 00:00

Moja bylinková záhrada je teraz v lete plná kvetov, bzučiacich včiel a poletujúcich motýľov. Všetko to tam nádherne vonia a ja sa každý deň neviem dočkať, kedy si nájdem chvíľku, aby som vybehla von a obrala každodennú dávku rozkvitnutých kvietkov. Chcem vám prezradiť osožné použitie letných byliniek, a to na pleť rozmaznávajúci bylinkový kompres (obklad).

Levanduľový kúpeľ nôh - rýchla a účinná relaxácia

30.05.2016 00:00

Po namáhavom pracovnom dni nás mnohokrát bolia nielen nohy, ale aj hlava. Pri pocite napätia, únavy, prepracovanosti, ale aj pri migréne, vynikajúco pomáha svojimi uvoľňujúcimi účinkami levanduľový esenciálny olejček. S blížiacimi sa letnými dňami neskutočne dobre padne osviežujúci, relaxačný a zároveň hojivý levanduľový kúpeľ nôh.

Fialky pre krásu (návod na macerát a peeling)

01.04.2016 00:00

V priebehu roka máme k dispozícii len krátke obdobie, kedy si môžeme z prechádzy doniesť čerstvé voňavé fialky. Ale je to veľmi príjemné obdobie - jar v rozpuku - na pobyt vonku ako stvorené. Tak hor sa cez víkend na fialky :)

Odličovanie pleti olejom - výhody a tipy

14.03.2016 00:00

Jedného z najväčších kozmetických „previnení“ voči svojej pleti sa dopustíme, ak ideme spať neodlíčené. To si asi uvedomuje väčšina z nás :) Menej známe je už to, že kvalitu pleti môže zásadne ovplyvniť aj použitý odličovací, resp. čistiaci prípravok. Odličovanie pleti pomocou špeciálne nakombinovaných prírodných olejov pokožku dôkladne vyčistí bez vysušenia alebo podráždenia.

Propolisové kvapky do nosa – návod na domácu prípravu

16.10.2015 00:00

Donedávna som bývala prechladnutá relatívne často a ako iste viete, nie je to nič príjemné. Pokazená nálada, stohy papierových vreckoviek a následné putovanie zápalov krížom-krážom z nosa do hrdla, potom späť aj s pridruženým zápalom dutín, a takto so všetkou parádou nezriedka aj 3 týždne.

Jesenný domáci peeling - recept

17.09.2015 00:00

Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť vyžaduje pravidelnú pozornosť. Jesennú starostlivosť odporúčame zahájiť osviežujúcim peelingom celého tela. Opálená letná pokožka prináša so sebou hromadenie odumretých buniek na povrchu. Preto je vhodné použiť pleťový peeling na ich odstránenie, tým sa podporí prirodzená regeneračná funkcia kože a pleť môže lepšie absorbovať živiny.

Príprava osviežujúcej KVETINOVEJ VODY - fotonávod

21.07.2015 16:32

Ak ste prišli na chuť „kuchteniu“ domácej prírodnej kozmetiky, máme pre Vás ďalší návod, tentoraz na sviežu, jemne aromatickú kvetinovú vodu. Môžete použiť ľubovoľné bylinky či kvetinky – podľa želaného účinku či Vašej vôňovej preferencie (levanduľa, ruža, medovka, mäta, verbena, rozmarín, harmanček...).

Návod na domácu prípravu zdravej bieliacej zubnej pasty

02.02.2015 23:00

Po návode na domácu prípravu krémového dezodorantu sa opäť hlásime s úplne jednoduchým, ale účinným receptom - tentoraz na prírodný prostriedok starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. Pri domácej príprave tejto zubnej pasty presne viete, čo použijete, a okrem toho, že sa vyhnete rôznym pochybným zložkám, ktoré sú v komerčných pastách, vyhnete sa aj zbytočnému predraženiu.

Návod na jednoduchú prípravu krémového dezodorantu

14.01.2015 23:00

Ak sa Vám už zunovali komerčné deodoranty, alebo ak si radi kozmetiku pripravujete sami, vyskúšajte recept na tento sympatický krémový deodorant. Jeho výroba rozhodne nie je zložitá, a pritom funguje výborne :) Najväčším plusom prírodných deodorantov je, že neobsahujú hliníkové soli.