Dolieha na vás stres? Stavte na rituály krásy!

08.11.2019 19:29

Stres sa stal novodobým štandardom našich životov a negatívne ovplyvňuje nielen naše zdravie, ale aj našu krásu. Nenáročným a dostupným spôsobom, ako bojovať proti stresu sú skrášľujúce a wellness rituály začlenené do našej rutiny vedome a s láskou. Nielen že upokojujú nervy, ale pomôžu nám aj intenzívnejšie vnímať prítomný okamih a dostať sa bližšie k sebe samému.

Sila prírody pre krásne a zdravé vlasy

11.10.2019 11:28

Prírodná kozmetika nám dokáže pomôcť nielen ku krásnej pleti, ale aj k zdravým vlasom. Podobne ako pri starostlivosti o pokožku, aj tu platí, že príroda sa neponáhľa, no tiež že prináša dlhodobé výsledky. Má riešenie pre každý typ vlasov, pričom nevyhnutným základom je najmä zdravá vlasová pokožka.

Domáca maska zo sedmokrások - sedmoro krás pre vašu pleť

01.05.2019 14:15

Sedmokráska patrí k jarným bylinkám, ktoré sa u nás vyskytujú hojne. Túto luxusnú, a pritom veľmi jednoduchú masku z jej čerstvých kvetov si teda môžete dopriať pravidelne. Pleť krásne zjemní, rozžiari, zmierni zápaly a môže pomôcť aj potlačiť nežiadúce pigmentácie...

Pre krásne vlasy: žihľavový ocot a maska na vlasovú pokožku

19.03.2019 17:33

Máloktorá rastlinka je vlasom tak prospešná ako žihľava. Vyskúšajte naše tipy na starostlivosť o vlasy - výroba domácich prípravkov naozaj nie je náročná a výsledky vás milo prekvapia. Nezabúdajte, že základom pre krásne vlasy je zdravá pokožka hlavy.

Zahaľte sa do vône JAZMÍNU - tipy na domáce použitie jazmínového oleja

02.07.2017 19:31

Jazmínový olej je jedným z najvoňavejších, najopojnejších a najromantickejších olejov. Jeho vôňa evokuje príťažlivosť, hravosť, ale aj zmyselné potešenie a vášeň. V článku sú návody, s ktorými si budete môcť vychutnávať božskú vôňu jazmínu nielen v čase jeho kvitnutia, ale kedy sa vám len zachce. Bonusom k tomu je luxusná starostlivosť o pokožku celého tela :)

Zatočte s celulitídou! Urobte si účinný prírodný prostriedok z kávy a listov brezy.

01.05.2017 08:20

S blížiacim sa teplým počasím nám čím ďalej viac záleží na pružnej a hladkej pokožke tela. Jedným z najväčších nepriateľov je v tomto smere celulitíta. Predstavíme vám proti nej účinnú jarnú zbraň z brezy, ktorá je zároveň aj symbolom mladosti, sviežosti a jarného obnovenia. Spojte jej životodarnú silu s kávou a citrusmi a z kozmetického hľadiska ste urobili maximum ;)

Keď priletí bocian: čisto prírodná detská kozmetika

18.10.2016 20:36

V Modrej púpave sa aktuálne tešíme z najnovšieho rodinného prírastku – 2-týždňového syna a synovca. Vcelku pochopiteľne sme teda v poslednom čase zaujatí okrem iného aj kozmetikou priaznivou pre mamičky a detičky. Tak sa v dohľadnej dobe (po nevyhnutnom testovaní a schvaľovaní výrobkov) máte na čo tešiť - okrem detského balzamíku a olejčeka nebude chýbať ani jemnulinké detské mydlo :)

Zubný prášok pre snehobiele zuby (stará švajčiarska receptúra)

18.09.2016 00:00

Chceme sa s vami podeliť o návod na domácu výrobu užitočnej a zdravej vecičky. Ide o čisto prírodnú zubnú pastu v práškovej podobe podľa originálneho, starého švajčiarskeho receptu. Prášok je úplne bez diskutabilných zložiek a bieli zuby šetrným spôsobom.

Vôňa leta na tvári: blahodárny bylinkový kompres

22.07.2016 00:00

Naša bylinková záhrada je teraz v lete plná kvetov, bzučiacich včiel a poletujúcich motýľov. Všetko to tam krásne vonia a každý deň sa neviem dočkať, kedy si vybehnem obrať každodennú dávku rozkvitnutých kvietkov. Mám pre vás výborný Beauty tip pre žiarivú pleť - urobte si bylinkový kompres, čiže obklad spojený s jemným stláčaním. Postup je jednoduchý a výsledok úžasný :)

Levanduľový kúpeľ nôh - rýchla a účinná relaxácia

30.05.2016 00:00

Po namáhavom pracovnom dni nás mnohokrát bolia nielen nohy, ale aj hlava. Pri pocite napätia, únavy, prepracovanosti, ale aj pri migréne, vynikajúco pomáha svojimi uvoľňujúcimi účinkami levanduľový esenciálny olejček. S blížiacimi sa letnými dňami neskutočne dobre padne osviežujúci, relaxačný a zároveň hojivý levanduľový kúpeľ nôh.

Fialky pre krásu (návod na macerát a peeling)

01.04.2016 00:00

V priebehu roka máme k dispozícii len krátke obdobie, kedy si môžeme z prechádzy doniesť čerstvé voňavé fialky. Ale je to veľmi príjemné obdobie - jar v rozpuku - na pobyt vonku ako stvorené. Tak hor sa cez víkend na fialky :)

Propolisové kvapky do nosa – návod na domácu prípravu

16.10.2015 00:00

Donedávna som bývala prechladnutá relatívne často a ako iste viete, nie je to nič príjemné. Pokazená nálada, stohy papierových vreckoviek a následné putovanie zápalov krížom-krážom z nosa do hrdla, potom späť aj s pridruženým zápalom dutín, a takto so všetkou parádou nezriedka aj 3 týždne.

Jesenný domáci peeling - recept

17.09.2015 00:00

Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť vyžaduje pravidelnú pozornosť. Jesennú starostlivosť odporúčame zahájiť osviežujúcim peelingom celého tela. Opálená letná pokožka prináša so sebou hromadenie odumretých buniek na povrchu. Preto je vhodné použiť pleťový peeling na ich odstránenie, tým sa podporí prirodzená regeneračná funkcia kože a pleť môže lepšie absorbovať živiny.

Príprava osviežujúcej KVETINOVEJ VODY - fotonávod

21.07.2015 16:32

Pestujete bylinky alebo si ich chodíte zbierat do voľnej prírody? Tak využite ich silu aj pre krásnu pleť! Tu je podrobný fotopostup, v ktorom vás krok za krokom prevedieme prípravou domácej kvetinovej vody. Kvetové vody (hydroláty) tonizujú a osviežujú nielen vašu pleť, ale aj vašu myseľ. Doprajte si tú sviežosť v mene prírody :)

Návod na domácu prípravu zdravej bieliacej zubnej pasty

02.02.2015 23:00

Po návode na domácu prípravu krémového dezodorantu sa opäť hlásime s úplne jednoduchým, ale účinným receptom - tentoraz na prírodný prostriedok starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. Pri domácej príprave tejto zubnej pasty presne viete, čo použijete, a okrem toho, že sa vyhnete rôznym pochybným zložkám, ktoré sú v komerčných pastách, vyhnete sa aj zbytočnému predraženiu.

Jednoduchý návod na prípravu krémového deodorantu

14.01.2015 23:00

Ak sa vám zunovali komerčné deodoranty, alebo ak si radi kozmetiku pripravujete sami, vyskúšajte recept na tento sympatický krémový deodorant. Jeho výroba rozhodne nie je zložitá, a pritom funguje výborne. Najväčším plusom prírodných deodorantov je, že neobsahujú rizikové hliníkové soli.