Prírodná kozmetika zo srdca Slovenska.
Pre pleť ako kvet.

Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Starostlivosť o pleť a vlasy | Produkty a suroviny | Domáca výroba /použitie | Zo zákulisia Púpavy

Zdravé opaľovanie s botanickým UV-faktorom

26.06.2018 17:38

Slnko NIE JE náš nepriateľ! Aj keď v poslednom čase sa z neho robí taký strašiak, že skoro rozmýšľame, či sa radšej na celé leto niekam neukryť ;) A pritom trpíme nedostatkom slnečného vitamínu D, ktorý je nevyhnutný tak pre zdravie, ako aj pre krásu.  K slneniu sa však dá pristupovať zodpovedne, a pritom bez zbytočných obáv, využívajúc pritom ochranu a podporu čistého, bezpečného botanického faktora.

Rozžiarte sa a omladnite – metóda čistenia pleti olejom (+videopostup)

30.03.2018 16:24

Vyskúšajte tento jednoduchý, no účinný TIP pre krásnu pleť! Pomocou oleja vieme pokožku dôkladne vyčistiť, a zároveň jej doprajeme cenné rastlinné nutrienty. Úplne prirodzene, bez agresívnych prípravkov s penivými zložkami, ktoré okrem nečistôt odstraňujú aj dôležitý ochranný plášť kože . Práve ten bráni vzniku zápalov, spomaľuje proces starnutia a chráni pred poveternostnými vplyvmi. Čistenie pleti prírodným olejom jeho funkcie nenarúša, ale podporuje.

''Živá'' kvetinová voda: výroba, kvalita a použitie hydrolátov

28.01.2018 01:00

Čo môže byť lepšie ako voda?  Predsa KVETINOVÁ VODA!  ...teda „voda“ obohatená o bioaktívne látky. Veľmi dôležitá je však jej kvalita. Deklarované vlastnosti a účinky majú totiž LEN plnohodnotné kvetinové vody. Ak chcete NAOZAJ DOBRÝ hydrolát - pýtajte sa na jeho výrobu. Lebo ak je to len vedľajší produkt výroby esenciálnych olejov, rozhodne to nie je ono :(  Kvalitný hydrolát je vyrobený priamo ako hydrolát - teda je hlavným cieľom sám o sebe!

Spomaľte, zhlboka sa nadýchnite... Aromabalzam ako malý voňavý darček :)

08.11.2017 16:43

Áno, spomaľte, zhlboka sa nadýchnite a vychutnajte si srdce potešujúce, terapeutické vône...
V našom ponímaní spadajú aj ony, a vôbec aromaterapia v najširšom zmysle slova, pod koncepciu Slow Beauty ("pomalá" = uvedomelá, udržateľná starostlivosť o krásu), ktorá v podstatnej miere vymedzuje našu tvorivú prácu.

Orechový olej - tak trochu nedocenené KOZMETIKUM

22.10.2017 14:00

Orechový olej - taký sympatický, taký "náš" - je v kozmetike zatiaľ neprávom trochu nedocenený, a to aj napriek tomu, že spektrom obsiahnutých mastných kyselín je blízky "lukratívnejšiemu" konopnému oleju. Rady by sme teda upriamili vašu pozornosť na tento úžasný dar prírody. V článku vám prinášame aj viaceré tipy na jeho domáce použitie :)

NOVINKY Modrej púpavy v lete urodené, jeseňou opradené...

28.09.2017 15:03

Tak ako v prírode, aj v Modrej púpave v lete "vyrástli" nejaké novinky a teraz na jeseň nám "dozrievajú" :) A keďže jeseň patrí z hľadiska starostlivosti o pleť k dôležitým obdobiam, chceme Vám ich predstaviť. Cieľom jesennej kozmetickej starostlivosti je najmä regenerácia a revitalizácia pleti. Stačí si len vybrať, či použijete náš vynovený pleťový olej, krém alebo maslo.

Špeciálne DÁMSKE oleje (novinka + redizajn)

19.08.2017 10:46

Na vrchole leta sme pre Vás dokončili jednu užitočnú novinku (výrobok, na ktorý sa nás pravidelne pýtajú zákazníčky najmä na trhoch či iných podujatiach) -  špeciálny olej na upokojenie, urýchlenie hojenia, zjemnenie a hydratáciu ženskej pokožky podráždenej holením alebo epiláciou - Dámsky olej po holení v krásnom vintage balení. A aby mu nebolo "smutno", tak sme v rovnakom duchu redizajnovali aj ďalší náš ženský olej - osvedčený Olej na dekolt.

Novinka: FANTÁZIA - Odličovací a čistiaci olej so zmyselnou vôňou ylang-ylangu

19.07.2017 10:46

„Zamilovala som sa... je jemný, nežný, voňavý a dúfam, že ma nikdy neopustí! “... aj takéto „rozšafné“ hodnotenie produktu sme dostali od spokojnej zákazníčky na náš Odličovací olej :) Už skoro rok a pol vyrábame tohto prírodného pomocníka krásy, a za ten čas žne zo všetkých strán len samé pozitívne ohlasy.  Teraz máme novú variantu "Odličováku" so sladko-mámivou vôňou ylang-ylangu - vyskúšajte :)

Zahaľte sa do vône JAZMÍNU - tipy na domáce použitie jazmínového oleja

02.07.2017 19:31

Jazmínový olej je jedným z najvoňavejších, najopojnejších a najromantickejších olejov. Jeho vôňa evokuje príťažlivosť, hravosť, ale aj zmyselné potešenie a vášeň. V blogu sú návody, s ktorými si budete môcť vychutnávať božskú vôňu jazmínu nielen v čase jeho kvitnutia, ale kedy sa vám len zachce. Bonusom k tomu je luxusná starostlivosť o pokožku celého tela :)

Leto sladko vonia levanduľou :)

29.06.2017 22:49

Aj keď sa nepovažujem za úplnú "levanduľovú fanatičku", mám levanduľu veľmi rada. Odhliadnuc od vynikajúcich kozmetických účinkov (o tom ešte napíšem taký odbornejší článok), levanduľa je jednoducho klasika. A aj keď tento rok máme smolu a levanduľka v našej záhrade nám v zime vymrzla, užívam si jej sladkú vôňu denne pri výrobe levanduľových olejov, dezodorantov, balzamov...

Efekt(ív)ne skombinované produkty pre rôzne typy pleti

07.05.2017 22:54

Keďže tu práve máme najkrajší mesiac v roku, prečo by sme nemali rozkvitnúť do krásy aj my samotné? ;) Čisto prírodné kozmetické produkty (okrem toho, že nezaťažia našu pleť syntetickými zložkami) majú veľký potenciál pomôcť pokožke vyťažiť zo svojej genetickej "nádielky" maximum, a to pri akomkoľvek type pleti.

Už sa zelenajú - bylinkové mydlá s konopným mliekom :)

07.04.2017 12:46

Druhý článok zo zákulisia tvorby našich prírodných mydiel - tentoraz konopných alebo: "Čo nájdete v našich mydlách a nenájdete inde" ;) Chceme sa s Vami podeliť o radosť z ďalšieho prírastku do našej "mydlovej famílie"- z Mydla na problematickú pleť a z Lesného mydla.

Pravé verzus chemicky upravované maslá v kozmetike

21.03.2017 12:17

Kozmetické maslá sa stávajú čoraz obľúbenejšími v rámci produktov osobnej hygieny a starostlivosti o pokožku. Možno ste zaznamenali určitý "boom" v tejto oblasti – akoby k takmer každému rastlinnému oleju existovalo aj príslušné rastlinné maslo. Pravda je však niekde inde. Dnes je populárne chemicky meniť vlastnosti rastlinných olejov, aby sa umelo dosiahla konzistencia masla. A tak namiesto pravého masla sme zahltení "margarínmi."

Môj mydlový míľnik na ceste

01.03.2017 12:09

Vyrábať vlastné prírodné mydlá som mala v úmysle už dlho. Nielenže som sa s touto požiadavkou často stretala zo strany zákazníkov, ale bola to aj taká moja osobná výzva – veď aká je to výrobkyňa kozmetiky bez niečoho takého základného, ako je mydlo? Väčšina výrobcov práve mydlom asi začína, no ja som mala pred ním rešpekt – pravda, nechcela som len tak hocijaké mydlo, ale rovno mydlo „úžasné“ ;)

Čím sa potešíte v novembri? Máme pre vás LETO vo fľaštičke!

05.11.2016 01:56

 "Léto, léto mý... strašně ráda bych ty chvíle vrátila, léto nádherný..."  Aj vám chýba leto tak ako mne?  V novembri na mňa vždy doľahne sezónna depresia – je to pre mňa asi najhorší mesiac v roku. Práve v novembri najviac ľutujem, že neexistuje niečo ako "instantné leto"... Alebo existuje? :)

Kakaový príbeh

25.08.2016 02:27

Na kozmetickom trhu je k dispozícii veľké množstvo výrobkov s obsahom kakaového masla. Aj kvalita týchto výrobkov je veľmi rozmanitá a my sme zahrnutí záplavou často protirečivých informácií, pretože každý výrobca chváli to svoje. Orientácia a výber najvhodnejšieho produktu zo širokej ponuky sú pre bežného zákazníka náročnejšie, ako dohovoriť sa v čínskej dedine :) V tomto článku som zhrnula svoje vedomosti o výnimočnej surovine, akou kakaové maslo nesporne je.

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 00:00

Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom som hľadala už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom mi totiž bývalo akosi nepríjemne a celý deň som mávala neodbytný pocit, že si to budem musieť potom zo seba poriadne pozmývať. Nakoniec som sa dopracovala k tomu, že som sa radšej ani nenatrela (našťastie mám pokožku celkom dobre znášajúcu slnko). „Vidíš, hovoril som ti to,“ povedal môj muž, ktorý natieranie opaľovacími krémami odjakživa neznášal...

Slimačí sliz - delikatesa pre našu pleť?

29.03.2016 00:00

So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Odličovanie pleti olejom - výhody a tipy

14.03.2016 00:00

Jedného z najväčších kozmetických „previnení“ voči svojej pleti sa dopustíme, ak ideme spať neodlíčené. To si asi uvedomuje väčšina z nás :) Menej známe je už to, že kvalitu pleti môže zásadne ovplyvniť aj použitý odličovací, resp. čistiaci prípravok. Odličovanie pleti pomocou špeciálne nakombinovaných prírodných olejov pokožku dôkladne vyčistí bez vysušenia alebo podráždenia.