Spoločne proti Koronavírusu: pomôžme hľadať liek!


VÝZVA NA POMOC & SÚŤAŽ


Viete, že aj vy môžete pomôcť v boji s Koronavírusom tým, že poskytnete nevyužitý výkon svojho počítača?

Existuje projekt, v rámci ktorého sa pomocou výpočtovej techniky hľadajú lieky na rôzne choroby. Dnes je prioritou Koronavírus. Na simuláciu veľkého množstva rôznych spôsobov, ako sa vírusový proteín viaže na receptory v ľudskom tele (proteín nie je statický, ale neustále mení svoj tvar) je potrebná obrovská počítačová kapacita. A poskytnúť aspoň malý kúsok z nej môžete aj vy!

Aj my v Modrej púpave sme do projektu zapojili svoje pracovné a domáce počítače, aby sme prispeli k čo najrýchlejšiemu objaveniu účinnej liečby.

Je to úžasná SILA – poskytnutím časti svojho výpočtového výkonu sa spájajú ľudia po celom svete! Používajú na to program Folding@home, ktorý vyvinuli vedci zo Standfordskej univerzity a podporujú ho spoločnosti ako napr. Google, Intel, Nvidia a veľa ďalších.
Viac informácií si môžete prečítať aj v slovenčine na serveroch Hospodárskych novín a SME.

ZAPOJTE SA AJ VY DO TOHTO VÝNIMOČNÉHO PROJEKTU!  Okrem prispenia dobrej veci môžete teraz vyhrať aj balíček našej kozmetiky: pleťový olej, balzam a kvetinovú vodu podľa vlastného výberu. V nedeľu 29.3. ním odmeníme prvého vyžrebovaného účastníka zapojeného do projektu počítačovej podpory Folding@home v rámci tímu „Modra pupava“.

Ako sa zapojíte do projektu a do súťaže?

1. Nainštalujte si program Folding@home na svoj počítač (program si treba najprv stiahnuť do počítača a odtiaľ nainštalovať štandardným spôsobom – v procese zvoľte "Expess install"). 

2. Spustite program (ponechajte možnosť "Any disease" – vtedy sú prednostne riešené úlohy súvisiace s COVID-19) a pripojte sa k tímu "Modra pupava" – treba kliknúť na položku "Change identity" a napísať číslo nášho tímu:
Change_identity

Číslo nášho tímu "Modra pupava" je: 243568. Svoje meno ("Name") zadajte, prosím, tak, aby sme vás v prípade výhry mohli jednoznačne určiť ;)
Team number

Následne kliknite na tlačítko "Save".


Program Folding home sa spúšťa automaticky pri zapnutí vášho počítača. Jeho činnosť – progres na aktuálnej úlohe, na ktorú používa váš počítač – si môžete skontrolovať (prípadne ju aj pozastaviť a zase spustiť) kliknutím na IKONU :Folding_home

Program môze byť spustený aj popri vašej bežnej práci – použije len ten výpočtový výkon, ktorý je voľne k dispozícii.

 

Takto jednoducho pomáhate vedeckému výskumu, pričom okrem pocitu ľudskej solidárnosti a spolupatričnosti tým zároveň máte aj šancu, že vás na konci týždňa vyžrebujeme ako výhercu našich produktov.

Ak to pôjde dobre a zapojí sa vás dosť, budeme v podpore tohto projektu pokračovať aj ďalší a ďalší týždeň – tak dlho, ako bude potrebné. A každý týždeň balíčkom našej kozmetiky odmeníme jedného z účastníkov zapojených pod tímom „Modra pupava“.

 

Ak sa chcete zapojiť, ale niekde v procese ste sa "zasekli" a potrebujete pomoc s inštaláciou či nastavením, napíšte nám – skúsime vám poradiť či vysvetliť, ako ďalej :)

 

Nižšie si môžete pozrieť štatistiky, ako počítače nášho tímu pracujú na zadaných úlohách (aktualizujeme ich 1x denne).

Držme sa a SPOLU TO DOKÁŽEME!


Štatistiky

Tím


ID tímu 243568
Názov tímu Modra pupava
Spracované úlohy 178
Kredit 524785

Prispievatelia


Meno Spracované úlohy Kredit
lukas_gregorovic 94 328 108
Azirea 23 121 224
Jardo1989 30 51 409
Modra_pupava 8 7 391
PatriciaPataBartosova 3 4 155
Modra_pupava_2 6 3 883
MILANfialka 4 3 420
Juliana19 2 1 310
Modra_pupava_home 3 1 300
MilanF 2 1 243
MonikaBelinova 1 1 000
Lucian 1 286
sunshines 1 56