Prírodná starostlivosť o mužskú pokožku

09.12.2019 12:59

Podľa výskumov súvisí príjemný, pestovaný vzhľad muža s jeho vyšším spoločenským statusom a lepšími možnosťami nadväzovať pracovné, či osobné vzťahy. Dôležitou súčasťou príťažlivého zovňajšku je určite zdravá a svieža pleť. Prírodná starostlivosť o mužskú pokožku je prirodzená, nedráždivá, a zároveň vysoko účinná.

Dolieha na vás stres? Stavte na rituály krásy!

08.11.2019 19:29

Stres sa stal novodobým štandardom našich životov a negatívne ovplyvňuje nielen naše zdravie, ale aj našu krásu. Nenáročným a dostupným spôsobom, ako bojovať proti stresu sú skrášľujúce a wellness rituály začlenené do našej rutiny vedome a s láskou. Nielen že upokojujú nervy, ale pomôžu nám aj intenzívnejšie vnímať prítomný okamih a dostať sa bližšie k sebe samému.

Sila prírody pre krásne a zdravé vlasy

11.10.2019 11:28

Prírodná kozmetika nám dokáže pomôcť nielen ku krásnej pleti, ale aj k zdravým vlasom. Podobne ako pri starostlivosti o pokožku, aj tu platí, že príroda sa neponáhľa, no tiež že prináša dlhodobé výsledky. Má riešenie pre každý typ vlasov, pričom nevyhnutným základom je najmä zdravá vlasová pokožka.

Krásna aj v jeseni: 7 tipov pre udržanie slnkom pobozkanej pleti

22.09.2019 17:33

Slniečko dalo našej pokožke v lete krásny bronzový odtieň. Bola by škoda oň prísť už niekoľko týždňov po dovolenke. Čo robiť, aby nám zdravý opálený vzhľad vydržal čo najdlhšie? Tu sú osvedčené tipy pre predĺženie letného opálenia.

Krok za krokom k jednotnej farbe pleti: ako šetrne a udržateľne na pigmentové škvrny

02.09.2019 13:18

Ak túžite po krásnej pleti bez pigmentových škvŕn, nemusíte hneď podstupovať invazívne dermatologické zákroky, ktoré ju neprimerane zaťažia. Škvrny možno potlačiť aj šetrne a prirodzene - s využitím darov prírody.  Okrem odporúčanej komplexnej starostlivosti v duchu Nenáhlivej krásy vám prinášame tipy na konkrétne výrobky či domáce recepty.

Nepodceňujme starostlivosť o svoj dekolt

02.08.2019 10:18

Keď príde reč na intenzívnu starostlivosť o pleť, väčšina z nás si pomyslí na tvár. Je tu však ešte jedna exponovaná oblasť, ktorá si vyžaduje špeciálnu pozornosť. Ak si chceme zachovať mladistvý vzhľad, treba sa venovať aj pokožke dekoltu. Tu je niekoľko dobrých tipov, ako sa správne starať o dekolt.

Ani prírodná kozmetika nie je vždy EKO: Toto by ste mali vedieť, kým si kúpite či vyrobíte opaľovací krém

19.07.2019 02:44

Asi najčastejšie používaný minerálny UV filter oxid zinočnatý má svoje úskalia. Prvým, no zďaleka nie posledným z nich je jeho toxicita pre vodné živočíchy (pozor, a nejde tu len o "smutne známe" nanočastice ZnO!) Masívne používanie UV filtrov môže ohroziť nielen vodný život, ale v konečnom dôsledku aj nás samotných...

Pravdivý príbeh ľudského pachu: pohľad do histórie vzniku deodorantov

25.06.2019 19:17

Deodorant nepatrí k tým výrobkom, ktoré ľudstvo používa už dlhý čas. Naopak, jeho história je len o niečo viac než 100 ročná. Ako (ak vôbec) sa ľudia bránili vlastnému zápachu predtým?  Nakuknite na zaujímavý príbeh potenia a boja proti nemu...

Bezpečné opaľovanie na tanieri: Zjedzte svoj ochranný faktor!

28.05.2019 02:09

Výber potravín nie je len základom zdravia a krásy. Aj na opaľovanie sa dá pripraviť posilnením obranných a regeneračných funkcií kože zvnútra. Vybudujte si ochranný faktor vhodnou skladbou jedálnička. Na aké potraviny sa zamerať pred príchodom leta?

Zdravé opaľovanie: Krásne opálená pokožka začína už dnes

18.05.2019 16:11

Bez slniečka by sme na tom boli jednoducho zle. Slnečný vitamín D potrebujeme tak pre naše zdravie, ako aj pre krásu. Ak nám záleží na zdravom, bezpečnom a dlhodobom opálení, filozofia Nenáhlivej krásy nám ponúka niekoľko dobrých inšpirácií. Aké sú dôležité kroky, ktoré by sme určite nemali pri príprave na letnú sezónu vynechať?

Domáca maska zo sedmokrások - sedmoro krás pre vašu pleť

01.05.2019 14:15

Sedmokráska patrí k jarným bylinkám, ktoré sa u nás vyskytujú hojne. Túto luxusnú, a pritom veľmi jednoduchú masku z jej čerstvých kvetov si teda môžete dopriať pravidelne. Pleť krásne zjemní, rozžiari, zmierni zápaly a môže pomôcť aj potlačiť nežiadúce pigmentácie...

10 dobrých dôvodov, prečo voda prospieva našej kráse

18.04.2019 18:31

Tak ako potrebujú vodu rastliny, potrebuje ju aj naša pokožka. Len dostatočne hydratovaná pokožka je zdravá, pružná a žiarivá. Chcete vedieť, ako voda pomáha našej pleti? Prečítajte si to v našich 10 bodoch.

Pre krásne vlasy: žihľavový ocot a maska na vlasovú pokožku

19.03.2019 17:33

Máloktorá rastlinka je vlasom tak prospešná ako žihľava. Vyskúšajte naše tipy na starostlivosť o vlasy - výroba domácich prípravkov naozaj nie je náročná a výsledky vás milo prekvapia. Nezabúdajte, že základom pre krásne vlasy je zdravá pokožka hlavy.

Spomaľte! Toto je 10 spôsobov, ako stres škodí našej kráse

21.02.2019 08:31

Vnútorná pohoda je určite dôležitým kľúčom k tomu, aby sme vyzerali čo najlepšie. Ak chcete hmatateľnú motiváciu, prečo sa oplatí eliminovať stres, zvolniť tempo a dopriať si čas, prečítajte si týchto 10 dobrých dôvodov. Skúsme si vniesť do života viac harmónie - nielen pre našu krásu, ale aj pre naše zdravie.

5 horúcich vychytávok v zimnej starostlivosti o pleť

28.01.2019 20:08

V zimných mesiacoch nám najviac hrozia problémy so suchou pokožkou. Môže za to nielen chlad a mráz, ale aj nízka vlhkosť vzduchu, prekúrené byty, či nižší príjem tekutín. Prinášame menej známe, no o to účinnejšie, jednoduché tipy pre krásnu pleť.  Vďaka nim bude vaša pokožka svieža a žiarivá aj v zime.

Čomu sa určite v zimnej starostlivosti o pleť vyhnite

26.12.2018 23:51

Zimná starostlivosť o pleť má svoje špecifiká. Nakoľko je toto obdobie typické najmä vysušujúcimi vplyvmi, treba sa vyhýbať prípravkom, ktoré problémy so suchou pokožkou ešte viac prehlbujú. Takisto sa však treba vyvarovať opačného extrému, ktorým je prílišné premasťovanie pleti ťažkými krémami.

 

Prírodná starostlivosť o ruky - 5 tipov pre zdravú a mladistvú pokožku rúk

04.11.2018 17:31

Ruky sú vystavené množstvu nepriaznivých vplyvov, a to najmä v zimnom období. Kým o pleť na tvári sa pravidelne staráme, na pokožku ruky často zabúdame, následkom čoho bývajú vysušené a popraskané. Sú to práve ruky, ktoré prezrádzajú náš skutočný vek. Doprajte im teda tiež exluzívnu starostlivosť s liečivými darmi prírody.

Krédo NENÁHLIVEJ KRÁSY (Slow Beauty)

07.10.2018 19:39

Modrá púpava nie je len poctivá prírodná kozmetika. Snažíme sa s vami zdieľať aj naše úvahy či odporúčania k životnému štýlu v duchu filozofie Slow Beauty. Tešíme sa, že tieto myšlienky nezostávajú len "na papieri", ale že sa "pomalá krása" viac či menej uplatňuje aj vo vašom/našom každodennom živote :)

Zdravé opaľovanie s botanickým UV-faktorom

26.06.2018 17:38

Slnko NIE JE náš nepriateľ! Aj keď v poslednom čase sa z neho robí taký strašiak, že skoro rozmýšľame, či sa radšej na celé leto niekam neukryť ;) Pritom trpíme nedostatkom slnečného vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre naše zdravie i krásu.  K slneniu sa však dá pristupovať zodpovedne, a pritom bez zbytočných obáv, využívajúc pritom ochranu a podporu čistého, bezpečného botanického faktora.

Rozžiarte sa a omladnite – metóda čistenia pleti olejom (+videopostup)

30.03.2018 16:24

Vyskúšajte tento jednoduchý, no účinný TIP pre krásnu pleť! Pomocou oleja vieme pokožku dôkladne vyčistiť, a zároveň jej doprajeme cenné rastlinné nutrienty. Úplne prirodzene, bez agresívnych prípravkov s penivými zložkami, ktoré okrem nečistôt odstraňujú aj dôležitý ochranný plášť kože . Práve ten bráni vzniku zápalov, spomaľuje proces starnutia a chráni pred poveternostnými vplyvmi. Čistenie pleti prírodným olejom jeho funkcie nenarúša, ale podporuje.

''Živá'' kvetinová voda: výroba, kvalita a použitie hydrolátov

28.01.2018 01:00

Čo môže byť lepšie ako voda?  No predsa kvetinová voda!  ...teda voda obohatená o účinné látky z kvetov a bylín. Kľúčová je však kvalita týchto vôd, lebo len plnohodnotné vody majú všetky deklarované účinky. Tajomstvo spočíva najmä v spôsobe ich výroby a následne aj balenia, aby sa (aj dobrý) produkt neznehodnotil.

SLOW BEAUTY: uvedomelá a precítená starostlivosť o krásu

01.01.2018 09:46

V Modrej púpave sme si osvojili filozofiu Slow beauty, ktorú sa snažíme vkladať nielen do našich produktov a procesu ich výroby, ale aj do života. Je to viac než staré známe "pomaly ďalej zájdeš“... Princípy Nenáhlivej krásy môžu úplne zmeniť váš pohľad na používanie kozmetiky, spríjemniť každodenný život a zlepšiť aj prístup k sebe i svetu.

Zahaľte sa do vône JAZMÍNU - tipy na domáce použitie jazmínového oleja

02.07.2017 19:31

Jazmínový olej je jedným z najvoňavejších, najopojnejších a najromantickejších olejov. Jeho vôňa evokuje príťažlivosť, hravosť, ale aj zmyselné potešenie a vášeň. V článku sú návody, s ktorými si budete môcť vychutnávať božskú vôňu jazmínu nielen v čase jeho kvitnutia, ale kedy sa vám len zachce. Bonusom k tomu je luxusná starostlivosť o pokožku celého tela :)

Modrá púpava včera a dnes - alebo čo nám prinesie DPH...

20.05.2017 11:57

Rekapitulačný článok zo zákulisia Modrej púpavy - pred dôležitým bodom v našom vývoji - prechodom na platcu DPH. Aké boli naše začiatky, ako sa vyvíjali naše výrobné priestory, či vizuálna prezentácia výrobkov a čo náš najviac teší a motivuje k ďalšej práci...

Zatočte s celulitídou! Urobte si účinný prírodný prostriedok z kávy a listov brezy.

01.05.2017 08:20

S blížiacim sa teplým počasím nám čím ďalej viac záleží na pružnej a hladkej pokožke tela. Jedným z najväčších nepriateľov je v tomto smere celulitíta. Predstavíme vám proti nej účinnú jarnú zbraň z brezy, ktorá je zároveň aj symbolom mladosti, sviežosti a jarného obnovenia. Spojte jej životodarnú silu s kávou a citrusmi a z kozmetického hľadiska ste urobili maximum ;)

Pravé verzus chemicky upravované maslá v kozmetike

21.03.2017 12:17

Viete ktoré kozmetické maslá sú naozaj prírodné a ktoré sú vyrobené chemickým procesom hydrogenácie? V poslednom čase sa v oblasti prírodnej kozmetiky stalo populárnym v umelo meniť vlastnosti rastlinných olejov, aby sa dosiahla konzistencia masla. A tak sme zahltení "margarínmi." Tie sú však spojené so stratami tých najlepších prírodných účinkov.

Čím sa dá potešiť v novembri? Máme predsa LETO vo fľaštičke!

05.11.2016 01:56

 "Léto, léto mý... strašně ráda bych ty chvíle vrátila, léto nádherný..."  Aj vám chýba leto tak ako mne?  V novembri na mňa vždy doľahne sezónna depresia – je to pre mňa asi najhorší mesiac v roku. Práve v novembri najviac ľutujem, že neexistuje niečo ako "instantné leto"... Alebo existuje? :)

Keď priletí bocian: čisto prírodná detská kozmetika

18.10.2016 20:36

V Modrej púpave sa aktuálne tešíme z najnovšieho rodinného prírastku – 2-týždňového syna a synovca. Vcelku pochopiteľne sme teda v poslednom čase zaujatí okrem iného aj kozmetikou priaznivou pre mamičky a detičky. Tak sa v dohľadnej dobe (po nevyhnutnom testovaní a schvaľovaní výrobkov) máte na čo tešiť - okrem detského balzamíku a olejčeka nebude chýbať ani jemnulinké detské mydlo :)

Zubný prášok pre snehobiele zuby (stará švajčiarska receptúra)

18.09.2016 00:00

Chceme sa s vami podeliť o návod na domácu výrobu užitočnej a zdravej vecičky. Ide o čisto prírodnú zubnú pastu v práškovej podobe podľa originálneho, starého švajčiarskeho receptu. Prášok je úplne bez diskutabilných zložiek a bieli zuby šetrným spôsobom.

Kakaový príbeh

25.08.2016 02:27

Na kozmetickom trhu je k dispozícii veľké množstvo výrobkov s obsahom kakaového masla. Aj kvalita týchto výrobkov je veľmi rozmanitá a my sme zahrnutí záplavou často protirečivých informácií, pretože každý výrobca chváli to svoje. Orientácia a výber najvhodnejšieho produktu zo širokej ponuky sú pre bežného zákazníka náročnejšie, ako dohovoriť sa v čínskej dedine :) V tomto článku som zhrnula svoje vedomosti o výnimočnej surovine, akou kakaové maslo nesporne je.

Vôňa leta na tvári: blahodárny bylinkový kompres

22.07.2016 00:00

Naša bylinková záhrada je teraz v lete plná kvetov, bzučiacich včiel a poletujúcich motýľov. Všetko to tam krásne vonia a každý deň sa neviem dočkať, kedy si vybehnem obrať každodennú dávku rozkvitnutých kvietkov. Mám pre vás výborný Beauty tip pre žiarivú pleť - urobte si bylinkový kompres, čiže obklad spojený s jemným stláčaním. Postup je jednoduchý a výsledok úžasný :)

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 21:01

Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom sme hľadali už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom sme totiž mali nepríjemný pocit a nutkavú potrebu všetko si z tela poriadne pozmývať. Tak sme to nakoniec skúsili po našom - a ono to funguje skvele!

Levanduľový kúpeľ nôh - rýchla a účinná relaxácia

30.05.2016 00:00

Po namáhavom pracovnom dni nás mnohokrát bolia nielen nohy, ale aj hlava. Pri pocite napätia, únavy, prepracovanosti, ale aj pri migréne, vynikajúco pomáha svojimi uvoľňujúcimi účinkami levanduľový esenciálny olejček. S blížiacimi sa letnými dňami neskutočne dobre padne osviežujúci, relaxačný a zároveň hojivý levanduľový kúpeľ nôh.

Fialky pre krásu (návod na macerát a peeling)

01.04.2016 00:00

V priebehu roka máme k dispozícii len krátke obdobie, kedy si môžeme z prechádzy doniesť čerstvé voňavé fialky. Ale je to veľmi príjemné obdobie - jar v rozpuku - na pobyt vonku ako stvorené. Tak hor sa cez víkend na fialky :)

Slimačí sliz - delikatesa pre našu pleť?

29.03.2016 00:00

So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Odličovanie pleti olejom - výhody a tipy

14.03.2016 00:00

Jedného z najväčších kozmetických „previnení“ voči svojej pleti sa dopustíme, ak ideme spať neodlíčené. To si asi uvedomuje väčšina z nás :) Menej známe je už to, že kvalitu pleti môže zásadne ovplyvniť aj použitý odličovací, resp. čistiaci prípravok. Odličovanie pleti pomocou špeciálne nakombinovaných prírodných olejov pokožku dôkladne vyčistí bez vysušenia alebo podráždenia.

Nie je olej ako olej: mastná (akneózna) verzus suchá pleť

12.03.2016 20:18

Ak sa vám pleťové oleje zdajú ako dobrá voľba pre vašu pleť, nemýlite sa: čisté prírodné oleje, aj olejové zmesi majú vynikajúce vyživujúce, hydratačné a zvláčňujúce účinky bez akýkoľvek balastných zložiek (teda bez zbytočných emulgátorov, parfumov, konzervantov...). V princípe neexistuje "lepší" a "horší" prírodný olej (samozrejme, reč je o za studena lisovaných, nerafinovaných olejoch) - treba si len dobre vybrať :)

Propolisové kvapky do nosa – návod na domácu prípravu

16.10.2015 00:00

Donedávna som bývala prechladnutá relatívne často a ako iste viete, nie je to nič príjemné. Pokazená nálada, stohy papierových vreckoviek a následné putovanie zápalov krížom-krážom z nosa do hrdla, potom späť aj s pridruženým zápalom dutín, a takto so všetkou parádou nezriedka aj 3 týždne.

Jesenný domáci peeling - recept

17.09.2015 00:00

Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť vyžaduje pravidelnú pozornosť. Jesennú starostlivosť odporúčame zahájiť osviežujúcim peelingom celého tela. Opálená letná pokožka prináša so sebou hromadenie odumretých buniek na povrchu. Preto je vhodné použiť pleťový peeling na ich odstránenie, tým sa podporí prirodzená regeneračná funkcia kože a pleť môže lepšie absorbovať živiny.

Príprava osviežujúcej KVETINOVEJ VODY - fotonávod

21.07.2015 16:32

Pestujete bylinky alebo si ich chodíte zbierat do voľnej prírody? Tak využite ich silu aj pre krásnu pleť! Tu je podrobný fotopostup, v ktorom vás krok za krokom prevedieme prípravou domácej kvetinovej vody. Kvetové vody (hydroláty) tonizujú a osviežujú nielen vašu pleť, ale aj vašu myseľ. Doprajte si tú sviežosť v mene prírody :)

Óda na pleťové oleje :) plus praktický tip na ich použitie

16.03.2015 00:00

Osobne si nemôžem vynachváliť okamih, keď som vymenila krémy a telové mlieka za oleje. Vážne, pokiaľ máte suchšiu pleť (alebo vek 30+), zabudnite na krémy a mlieka! Prírodný pleťový olej poskytne Vašej pleti tie najlepšie výživné látky (tzv. fytonutrienty). Okrem toho, že je omnoho efektívnejší než produkty na báze vody, a zároveň "neprepašuje" do Vašej pokožky syntetické, konzervačné zložky.

Návod na domácu prípravu zdravej bieliacej zubnej pasty

02.02.2015 23:00

Po návode na domácu prípravu krémového dezodorantu sa opäť hlásime s úplne jednoduchým, ale účinným receptom - tentoraz na prírodný prostriedok starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. Pri domácej príprave tejto zubnej pasty presne viete, čo použijete, a okrem toho, že sa vyhnete rôznym pochybným zložkám, ktoré sú v komerčných pastách, vyhnete sa aj zbytočnému predraženiu.

Jednoduchý návod na prípravu krémového deodorantu

14.01.2015 23:00

Ak sa vám zunovali komerčné deodoranty, alebo ak si radi kozmetiku pripravujete sami, vyskúšajte recept na tento sympatický krémový deodorant. Jeho výroba rozhodne nie je zložitá, a pritom funguje výborne. Najväčším plusom prírodných deodorantov je, že neobsahujú rizikové hliníkové soli.