Blog

Inšpirácie Nenáhlivej krásy


Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Aromabalzam

18.10.2023 14:55

aromabalzamy

Prírodný aromaterapeutický balzam s Mätou, Cajeputom, Eukalyptom a Levanduľou odporúčam pri bolesti hlavy, vhodný je aj na jemné uvoľnenie nosa a dutín pri prechladnutí. Aromaterapeutický balzam je čisto prírodný pomocník pri bolesti hlavy, vhodný aj na jemné uvoľnenie nosa a dutín pri prechladnutí. Okrem zmiernenia bolesti prehlbuje dýchanie a prináša pocit intenzívneho osvieženia.

Použitie:
Prstami naneste trochu balzamu na čelo, sluchy, nad kľúčne kosti a pod uši. Jemnými krúživými pohybmi votrite balzam do pokožky, prípadne chvíľu opatrne masírujte. Prípadne otrite malý kúsok balzamu o papierovú vreckovku a priebežne privoniavajte. Pozor - pri aplikácie balzamu sa vyhnite očiam!

NÁŠ TIP: majte po ruke najmä v prechodných a chladných obdobiach roka, kedy je zvýšený výskyt prechladnutí a používajte v rámci prevencie.

Malé praktické balenie Aromabalzamu môžete mať stále po ruke. Odporúčam nielen pre vlastnú potrebu, ale aj ako pekný, a zároveň užitočný malý darček.

Objem: 13 ml

Základ balzamu tvorí mandľový olej a čistý včelí vosk.

Aromaterapeutický účinok balzamu je daný esenciálnymi olejmi:

Mäta – jej svieža, povznášajúca, chladivá, bylinková vôňa pomáha uvoľniť napätie, zmierňuje bolesti hlavy, stimuluje krvný obeh a zlepšuje náladu.

Eukalyptus – jeho svieža, drevitá vôňa napomáha zlepšiť krvný obeh a uvoľňuje dýchacie cesty. Špeciálne sa odporúča na inhaláciu pri prechladnutí, chrípke, či zápale dutín.

Cajeput (biely čajovník) – jeho svieža, prenikavá, mierne gáfrovitá aróma s ovocnými tónmi navodzuje pocit čistoty. Odporúča sa na masáž rôznych miest postihnutých bolesťou.

Levanduľa  – sladká, bylinková vôňa známa svojimi upokojujúcimi a sedatívnymi účinkami, ako aj schopnosťou redukovať nervozitu, napätie a stres. Odporúča sa najmä pri psychickom vypätí, ale aj pri bolestiach hlavy, chrípke a dýchacích ťažkostiach.

Zloženie:

Prunus dulcis kernel oil, Cera alba, Mentha piperita leaf oil, Lavandula angustifolia oil, Melaleuca leucadendron leaf oil, Eucalyptus globulus leaf oil, Tocopherol, Limonene, Geraniol, Linalool.

© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autorov.

Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.


Pridať komentár