Čím sa dá potešiť v novembri? Máme predsa LETO vo fľaštičke!

05.11.2016 01:56

Chýba Vám leto? Mne veru áno. Cítim to približne tak, ako v tej pesničke:

"Léto, léto mý...
strašně ráda bych ty chvíle vrátila,
léto nádherný..." :)

V novembri na mňa vždy doľahne sezónna depresia – je to pre mňa v tomto zmysle najhorší mesiac v roku. Kupodivu, nie sú to zimné mesiace, ale tento posledný jesenný nešťastník (v decembri ma už potom rozptýlia a potešia Vianoce a začiatok nového roka vnímam celkom optimisticky – dni sa pomaličky predlžujú, ani tá jar už nie je až tak v nedohľadne...).

Ale november... ach, práve v novembri najviac ľutujem, že neexistuje niečo ako "instantné leto", ktoré si predstavujem asi tak, že otvorím zázračnú fľaštičku a z nej sa na mňa vyhrnú úžasné vône spolu s príjemnými pocitmi a atmosférou kvetmi prevoňaného leta ;)

Tento november ma však osvietila myšlienka: my predsa MÁME letné kvetinové vône vo fľaštičkách – a to tie najlepšie! Sú to sladké aj osviežujúce vône kvetinových vôd, ktoré používame na výrobu kozmetiky, ale aj samé o sebe sú ako pleťové toniká výborné. Stačí k nim len privoňať, zatvoriť oči a nechať sa preniesť do tohto nášho obľúbeného ročného obdobia :)

Tak ak si tiež chcete zaspomínať v novembri na leto, určite siahnite po voňavej kvetinovej vode! A máte to hneď aj spolu so super prínosmi pre Vašu pleť ;)

Kvetinové vody obsahujú rastlinné komponenty rozpustné vo vode, vrátane mikromolekúl látok nachádzajúcich sa v esenciálnych olejoch daných rastlín. Naše kvetinové vody (Ružová, Šalviová, Medovková a Harmančeková) sú o to voňavejšie, že sú vyrábané ako samostatný, primárny produkt, teda nevznikajú len ako sekundárny produkt pri destilácii esenciálnych olejov. Preto sú vysoko koncentrované a obsahujú aj tie užitočné fytolátky, ktoré by sa inak "oddestilovali" s olejom (väčšina dostupných kvetinových vôd/hydrolátov vzniká len ako vedľajší produkt, pričom je väčší dôraz kladený na olej).

Navnadení touto peknou myšlienkou a posilnení obľúbenými vôňami, sadli sme si jeden novembrový deň za počítač a „vyfintili“ sme naše kvetinové vody (a nielen tie ;) novými nálepkami.
Tu je za všetky – v novom "VINTAGE šate" - jedna z našich najpopulárnejších: Ružová kvetinová voda:

Vidíte, vonku je sychravý november a my máme predsa ten kúsok leta vo fľaštičkách ;)

Potešte sa letnými vôňami aj Vy :)

Vaša (dnes jemne nostalgická)  Eva.© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.

Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár