Prírodná kozmetika zo srdca Slovenska.
Pre pleť ako kvet.

Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Starostlivosť o pleť a vlasy | Produkty a suroviny | Domáca výroba /použitie | Zo zákulisia Púpavy

Krédo NENÁHLIVEJ KRÁSY (Slow Beauty)

07.10.2018 19:39

Tí, čo nás sledujete dlhšie, ste si určite všimli, že Modrá púpava nie je len prírodná kozmetika, ale že sa s vami snažíme zdieľať aj naše úvahy či odporúčania k životnému štýlu v duchu hnutia Slow Beauty.

Filozofia Nenáhlivej krásy nás učí používať kozmetiku vedomým spôsobom. Vedie nás k tomu, aby sme sa zamýšľali nad jej zložením, spôsobom výroby, dopadom na okolitý svet, dokonca nad jej príbehom. Taktiež vyzdvihuje prirodzenosťsebaakceptáciu spojenú s láskyplnou starostlivosťou o seba, o svoju krásu.

To si vyžaduje individuálne spomalenie napriek všetkej tej hektike vonkajšieho sveta. Nenáhlivá krása je aj o vnútornej harmónii, pohode. Dopriať si dostatok času, cítiť sa dobre vo svojej koži, mať sa rada. Vonkajšie výsledky sú potom prirodzenejšie a trvalejšie - ste to jednoducho Vy vo svojej plnej kráse :)

 

slow beauty

 

Pre lepšie uchopenie podstaty Nenáhlivej krásy sme sa pokúsili stručne a jasne sformulovať naše krédo. Nenárokujeme si na jeho absolútnu platnosť - budeme rady, ak vás aspoň niektoré jeho body oslovia. Nepovažujeme ho ani za uzavreté - chceme ho (aj na základe vašich podnetov) postupne dopĺňať.

 

Nech sa páči, tu je - Krédo Nenáhlivej krásy:

  1.   Príroda a prirodzenosť. Prírodnou cestou k prirodzenej kráse a sebaúcte. Nebuďme posadnuté „dokonalosťou“ za každú cenu, radšej majme zdravý rešpekt k svojmu prirodzenému ja. Najlepšie nám pri tom pomáhajú prírodné látky vo svoje prirodzenej podobe (organické, neupravované).

  2.   Pomaly ďalej zájdeš. Príroda sa neponáhľa. Práca s rastlinami a bylinkami si tiež vyžaduje čas (rast, zber, triedenie, lisovanie, destilácia, extrakcia...). Výroba prírodných prípravkov pre krásu je precízny, neunáhlený proces.

  3.   Menej je viac. Vedome sa zamerajme na znižovanie konzumu. Namiesto rýchleho použitia si výrobky užívajme! Buďme prítomní tu a teraz, vážme si príjemné každodenné maličkosti. Obsedantné nakupovanie a skúšanie je len náplasťou na vnútornú prázdnotu!

  4.   Darujme si čas. Každý deň si venujme pár nerušených okamihov. Krása je dôležitá, no ešte dôležitejšia je pohoda. Stres a nespokojnosť nedokáže úplne zakryť ani ten najlepší make-up. Starajme sa o seba radostným a vnímavým spôsobom. Darujme si lásku, a získajme tak viac lásky aj zvonka. Žena musí byť milovaná, aby bola krásna ;)

  5.   Rešpekt voči druhým. Nehľaďme len na seba na úkor iných. Cieľom je ohľaduplné vychutnávanie, ktoré si môžeme dopriať bez výčitiek. Rešpektujme nielen seba, ale aj druhých, či už sú to ľudia, zvieratá, alebo životné prostredie. Aj výroba vecí, ktoré používame nech je etická, ekologická a transparentná.

  6.   Krása vnútri i navonok. Láskyplná starostlivosť o krásu nám prináša dobrý pocit. Ten vyžaruje na povrch a našu krásu ešte umocňuje. Zároveň je najlepším východiskom k tomu byť tou najlepšou verziou samého seba: príjemným, ohľaduplným, krásnym človekom. Takto máme my ženy jedinečnú možnosť robiť tento svet krajším, pokojnejším, láskyplnejším :)

 

Ku každému bodu pripravujeme aj samostatný článok s podrobnejšími úvahami. Týmto vás pozývame sledovať ďalej náš blog a diskutovať s nami. Už teraz sa tešíme na vaše postrehy, názory a skúsenosti :)

 

Vaše Eva a Eňa.

P.S. S ktorým bodom nášho kréda rezonujete najviac?© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.


Komentáre

Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár


Podobné články