Keď priletí bocian: čisto prírodná detská kozmetika

18.10.2016 20:36

V Modrej púpave sa aktuálne tešíme z najnovšieho rodinného prírastku – 2-týždňového syna a synovca. Vcelku pochopiteľne sme teda v poslednom čase zaujatí okrem iného aj kozmetikou priaznivou pre mamičky a detičky. Tak sa v dohľadnej dobe (po nevyhnutnom testovaní a schvaľovaní výrobkov) máte na čo tešiť - okrem detského balzamíku a olejčeka nebude chýbať ani jemnulinké detské mydlo :)

Kým teda dáme do ponuky pripravované detské vecičky, máme pre Vás dva recepty na domácu výrobu prípravkov pre tých úplne najmenších. Tiež dávame do pozornosti dva naše aktuálne výrobky pre mamičky a ich detičky: Maminu - hojivý bazam s lanolínom a Jemný olej (tiež veľmi dobrý je aj čistý Marhuľový olej).

Návod na prípravu DETSKÉHO PÚDRU

Napriek tomu, že sa dnes na tento účel skôr propagujú mastičky, je medzi mamičkami stále obľúbený detský púder, resp. zásyp na zadoček, či na rozkošné bábätkovské kožné záhyby. Pri opatrnej manipulácii (aby sa púder nedostal do nošteka dieťatka a ono ho nevdýchlo) nemá oproti mastičkám žiadnu zjavnú nevýhodu, treba však veľkú pozornosť prikladať jeho zloženiu (viaceré komerčne ponúkané detské púdre obsahujú totiž naozaj diskutabilné zložky, ako napríklad mastenec).

Bezpečné sú púdre na báze kukuričného škrobu a ak si taký vyrobíte doma, viete úplne presne, aké zložky obsahuje.

Kokosove maslo

Výroba nie je zložitá:

Potrebujete: 3 čajové lyžičky kukuričného škrobu, 5 kvapiek propolisovej tinktúry, 2 kvapky Levanduľového esenciálneho oleja (dobrý je aj harmanček) a fľaštičku s rozprašovačom.

Postup: Rovnomerne preosejte kukuričný škrob na širokú rovnú tácku. Zmiešajte propolisovú tinktúru a esenciálny olej a nalejte do fľaštičky s jemným rozprašovačom. Túto zmes nastriekajte na kukuričný škrob, pričom dávajte pozor, aby ste striekali rovnomerne a púder príliš nenavlhol, čo by mohlo spôsobiť hrčky. Púder nechajte vyschnúť, a potom ho dajte do čistej dózy od telového púdru, alebo do čistej koreničky. Spotrebujte do 6 mesiacov.

Návod na prípravu PROTIKOLIKOVÉHO MASÁŽNEHO OLEJA NA BRUŠKO

Ide o úplne jednoduchý, a zároveň veľmi užitočný recept na "prdíkový" olejček :) 

Feniklovy esencialny olej a matovy esencialny olej


Potrebujete: 30 ml (2 polievkové lyžice) kokosového oleja, 3 kvapky Feniklového esenciálneho oleja, 1 kvapku Mätového esenciálneho oleja.

Postup: Roztopte kokosový olej vo vodnom kúpeli (v miske vloženej do hrnca s variacou sa vodou). Keď olej trošku vychladne pridajte esenciálne oleje a dobre premiešajte. Skladujte v sterilizovanom sklenenom pohári s tesným uzáverom a spotrebujte do 6 mesiacov.

Roztapanie kokosoveho masla
 

 Matovy esencialny olej

Želáme Vám veľa radosti z Vašich - väčších či menších - detí!

Zo srdca Vaše Eva a Eňa :)© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.

Odporúčané články


Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár