Blog

Inšpirácie Nenáhlivej krásy


Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Zatočte s celulitídou: účinný prírodný prostriedok z kávy a listov brezy

01.05.2017 08:20

Jedným z najväčších  nepriateľov hladkej a pružnej ženskej pokožky je určite celulitíta. Čo poviete na účinnú prírodnú zbraň proti nepríjemnej pomarančovej koži?

Breza je symbolom mladosti, sviežosti a znovuzrodenej životnej sily. Extrakt z mladých brezových lístkov (zbierajú sa od apríla do júna) je okrem iného aj vynikajúcim anticelulitídnym prostriedkom. Spojte jeho životodarnú silu s osvedčenou kávou a citrusmi a z kozmetického hľadiska ste spravili maximum.

celulitída brezový olej

Celulitída sa vyskytuje predovšetkým na koži stehien a zadku. Ide o drobné hrbolčeky a jamky v koži, ktoré sú spôsobené oslabením spojivového tkaniva, cez ktoré sa pretláča tuk. Tento problém postihuje ženy v rôznej miere a zvyčajne sa začína objavovať po skončení puberty. Výskyt celulitídy nie je závislý od typu postavy, či telesnej hmotnosti. Postihuje v rovnakej miere ženy štíhle, i plnoštíhle. Pri vzniku celulitídu zohrávajú svoju úlohu pohlavné hormóny. Práve preto je primárne problémom nás - žien. Muži trpia celulitídou skôr výnimočne - ak majú málo testosterónu a veľa estrogénu.

No nie je to len "čarovný elixír" z brezy, čo môže pomôcť vyhladiť a spružniť pokožku postihnutú celulitídou. Tu je niekoľko základných odporúčaní ohľadne životného štýlu:

-  minimalizácia konzumácie cukru a čistých škrobov,

-  pravidelná fyzická aktivita, ktorá spevní svalstvo a podkožné tkanivo,

-  redukcia hmotnosti (bez fyzickej aktivity je však vplyv schudnutia na celulitídu minimálny),

-  masáže, najmä lymfomasáž.

 

A teraz už poďme k receptu na sľúbený proticelulitídny prípravok. Ide o spevňujúci olej, ktorý sa používa na krátku, ale silnú masáž jedenkrát denne. Pri pravidelnom používaní a v kombinácii s pohybom budú výsledky naozaj zázračné :)

Čo potrebujeme na tento anticelulitídny olej:

-  50 ml marhuľového oleja

-  25 ml brezového macerátu (viď postup nižšie)

-  25 ml kávového macerátu (viď postup nižšie)

-  10 kvapiek pomarančového esenciálneho oleja

-  10 kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja

Brezový macerát povzbudzuje metabolizmus a má výrazné detoxikačné účinky, kávový macerát povzbudzuje prekrvenie tkanív a oba citrusové esenciálne olejčeky stimulujú lymfatický systém a majú vyhladzujúci účinok na pokožku. celulitída kávový olej

 

Na kávový macerát potrebujeme:

-  nahrubo zomleté kávové zrná

-  marhuľový olej

-  pohár so šroubovacím viečkom

Postup: Naplňte pohár cca. do ¼ nahrubo zomletými kávovými zrnami (nasypali sme celé, a potom sme ich v pohári rozmixovali ponorným mixérom). Zalejte olejom až po vrch pohára. Pohár uzavrite a dajte do hrnca s vodou, položte na šporák a zapnite na nízku teplotu tak, aby sa voda len zohriala, ale nevrela! Takýmto spôsobom macerujte 6-7 hodín. Po skončení macerácie preceďte cez bavlnenú utierku alebo gázu.

celulitída prírodná zbraň

Na brezový macerát potrebujeme:

-  čerstvé mladé brezové lístie

-  marhuľový olej

-  pohár so šroubovacím viečkom

Postup: Naplňte nazbieranými brezovými lístkami čistý a suchý zaváraninový pohár (lístky nezatláčajte len ich zľahka nasypte do pohára). Zalejte olejom tak, aby ním boli listy celkom zakryté. Pokiaľ sú v pohári vzduchové bubliny, tak obsah premiešajte drevenou alebo plastovou lyžičkou, aby bublinky unikli.  Pohár vložte do hrnca s vodou, položte na šporák a zapnite na nízku teplotu tak, aby sa voda len zohriala, ale nevrela. Takýmto spôsobom macerujte 6-7 hodín, následne zlejte cez gázu či utierku.

Olej proti celulitíde

Výsledný anticelulitídny olej: oba prefiltrované maceráty prelejte do čistej a suchej fľaštičky, dolejte 50 ml marhuľového oleja, pridajte po 10 kvapiek z každého esenciálneho olejčeka a poriadne pretrepte.

ANTICELULITÍDNY ÚČINOK sa ešte zvýši, ak si pred aplikáciou tohto prípravku dáte striedavú sprchu a premasíruje kritické partie masážnou rukavicou/kefou.

NEPOUŽÍVAJTE na poranenú pleť alebo pri dermatitíde.

 

Náš tip: macerát z čerstvých brezových listov vypína aj prvé vrásky. Odložte si trochu brezového macerátu a používajte ho ako jemný, ale účinný olej na ošetrenie očného okolia :)

 

Tak čo, vyskúšate?

Želáme Vám krásny máj!

Vaše Eňa & Eva.

© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autorov.

Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.


Pridať komentár