Nepodceňujme starostlivosť o svoj dekolt

02.08.2019 10:18

Pravidlá ošetrovania pokožky tváre pozná pravdepodobne každá z nás. No aj od brady nižšie máme oblasti, ktoré si zaslúžia špeciálnu pozornosť. Medzi tie najviditeľnejšie, no súčasne aj najzanedbávanejšie, patrí krk a dekolt. A pritom práve táto jemná pokožka našu starostlivosť naozaj potrebuje - špeciálne v lete, kedy na ňu dopadajú slnečné lúče a ešte viac zaťažujú jej regeneračné rezervy.

Pokožka v tejto oblasti je veľmi tenká, s minimom podkožného tuku. Preto sa na nej pri nedostatočnej starostlivosti relatívne skoro začínajú prejavovať známky starnutia. A tak, hoci si pleť na tvári poctivo ošetrujeme tými najlepšími anti-aging produktmi, ak zabudneme na krk a dekolt, vrásky v tejto oblasti pokazia celkový mladistvý dojem.
Nikdy však nie je neskoro začať. Tu je niekoľko tipov, ako svoj dekolt udržiavať v dobrej kondícii.

 

Prirodzená ochrana pred slniečkom

Keďže pokožka dekoltu je skutočne veľmi jemná, treba si ju - najmä v lete - chrániť pred priamym a dlhým pôsobením slnečných lúčov. Dobrú službu nám spraví klobúk so širokou strieškou, alebo ľahká šatka. Zároveň treba podporiť vlastné ochranné a regeneračné schopnosti kože, a to pomocou nutrientov a antioxidantov, ktoré dodávame zvonka, aj zvnútra.

ochrana_dekoltu

 

Antioxidanty obsiahnuté v rastlinných olejoch chránia pokožku pred tzv. foto-starnutím (starnutím zo slnka). Oleje tiež posilňujú bariérovú funkciu kože, vďaka čomu si pleť zachováva lepšiu hydratáciu. Ideálne sú oleje s funkčným botanickým UV faktorom a pridanými silnými antioxidačnými zložkami, ako je vitamín E či karotenoid Astaxantín (ten okrem iného stimuluje aj tvorbu kolagénu v koži a znižuje výskyt pigmentových škvŕn). Z našich výrobkov špeciálne odporúčame olej Letný deň.

Potraviny bohaté na nutrienty podporujúce prirodzenú obranyschopnosť pred UV žiarením nájdete v článku: Zjedzte svoj ochranný faktor.

 

Hydratujme, hydratujme, hydratujme

V lete sa to okolo vody točí takmer stále. A dostatočná hydratácia je mimoriadne potrebná aj pre pokožku dekoltu. Tak mu ju doprajte - zase ideálne zvnútra (dostatočný prísun tekutín), aj zvonka - napríklad v podobe jemnej hmly rozprášenej na pleť dekoltu špeciálnym dávkovačom kvetinovej vody.

 

Aj dekolt si zaslúži pleťovú masku

Ak raz za čas doprajeme svojej pokožke výživnú masku, určite to nie je na škodu. A ešte lepšie urobíme, ak si ju nanesieme aj na celý krk a dekolt. Jednoduchým spevňujúcim receptom môže byť napríklad obyčajný, jemne našľahaný, vaječný bielok, ktorý pleť tváre aj dekoltu krásne vyhladí a vypne.

maska_dekolt

 

Vystrime sa

Vhodná poloha tela nám pomáha v mnohých ohľadoch – netrpí chrbtica, pôsobíme štíhlejšie, sebavedomejšie. Okrem toho posilňujeme aj prsné svaly a podporujeme pružnosť pokožky. Takže milé dámy, treba sa vrátiť k osvedčeným receptom – založiť si zopár kníh na hlavu a s vystretým chrbtom chodiť, chodiť a chodiť. Časom nám takýto tréning vystreté držanie tela zafixuje.

 

Viac pružnosti vďaka striedavej sprche

Výborným tipom na podporu cirkulácie krvi a toku lymfy v oblasti dekoltu i pŕs je striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou. Začíname vždy teplým (pozor, nie však horúcim) prúdom vody a končíme studeným. Takáto sprcha spevňuje pokožku aj podkožné tkanivá a pomáha udržiavať dekolt mladistvo pružný.

sprcha_dekolt

 

Pozor na polohu pri spánku

Spánok je pre našu krásu rovnako dôležitý ako voda. V určitom zmysle poškodiť nám môže, len ak máme pri ňom vyslovene nesprávnu polohu. Pre pokožku krku a dekoltu je úplne najvhodnejšie spať na chrbte. V takom prípade sa pokožka netrie o posteľnú bielizeň, nekrčí sa, ani nepodlieha neúprosným zákonom gravitácie, a preto zostáva pevnejšia a vyhladenejšia.

 

Doprajme si jemnú masáž

Pravidelná masáž dekoltu stimuluje metabolizmus tejto oblasti, čím pomáha pokožke vstrebať viac živín a tiež zbaviť sa nepotrebných látok. Na masírovanie sa dá použiť akýkoľvek stredne mastný rastlinný olej (arganový, marhuľový...), ktorý pleť zároveň aj zregeneruje a vyživí. Olej najprv rozohrejeme v dlaniach a nanesieme na dekolt ťahom v smere od pŕs ku krku. Následne jemne masírujme krúživými pohybmi aspoň 5 minút - stále zdola nahor, t.j. proti pôsobeniu gravitácie.

Pridanou hodnotou v masírovacom oleji môžu byť kvalitné esenciálne oleje prispievajúce k pevnejšej pleti a potlačeniu vrások. Výborný je jemne estrogénny Fenikel, upokojujúci Majorán, či tonizačná Rasca, ktoré obsahuje aj náš špeciálny olej na dekolt - Dekolet.

Venovanie času a vedomej pozornosti namáhanej oblasti dekoltu formou masáže je v duchu holistickej filozofie Nenáhlivej krásy samo o sebe skrášľujúcou technikou, pretože už len upriamenie láskyplnej pozornosti môže povzbudiť regeneračné a samoozdravné procesy.

Olej na dekolt

 

Nakoniec ešte pripomíname, že pri každom kozmetickom úkone v tejto oblasti treba pamätať na jemnosť.  Pokožku vždy natierame či masírujeme pomalými, jemnými dotykmi, netlačíme, ani nenaťahujeme. Za komplexnú, ohľaduplnú a jemnú starostlivosť sa nám pleť dekoltu určite odmení pevnosťou a sviežim vzhľadom.

 

Krásny dekolt v lete či v zime vám želajú
vaše Eva a Eňa.© Modrá púpava. Obsah je chránený autorským zákonom a nie je možné ho kopírovať bez súhlasu autoriek.

Komentáre


Článok zatiaľ nemá žiadne komentáre.

Pridať komentár