Prírodná kozmetika, tipy pre krásu, Slow Beauty
Blog Modrá púpava ©


Pre krásnu pleť a vlasy | | Poznajte kvalitné suroviny | | Tipy a triky na doma | | Naše (púpavové) príbehy

5 horúcich vychytávok v zimnej starostlivosti o pleť

28.01.2019 20:08

V zimných mesiacoch nám najviac hrozia problémy so suchou pokožkou. Môže za to nielen chlad a mráz, ale aj nízka vlhkosť vzduchu, prekúrené byty, či nižší príjem tekutín. Prinášame menej známe, no o to účinnejšie, jednoduché tipy pre krásnu pleť.  Vďaka nim bude vaša pokožka svieža a žiarivá aj v zime.

3 veci, ktorým sa určite v zimnej starostlivosti o pleť vyhnite!

26.12.2018 23:51

Zimná starostlivosť o pleť má svoje špecifiká. Nakoľko je toto obdobie typické najmä vysušujúcimi vplyvmi (chlad, mráz, nízka vlhkosť vzduchu, prekúrené obydlia), treba sa vyhýbať prípravkom, ktoré problémy so suchou pokožkou ešte viac prehlbujú. No takisto sa treba vyvarovať opačného extrému, ktorým je prílišné premasťovanie pleti ťažkými krémami.

 

Prírodná starostlivosť o ruky - 5 tipov pre zdravú a mladistvú pokožku rúk

04.11.2018 17:31

Trápia vás v zime suché a popraskané ruky? Doprajte im exluzívnu starostlivosť s liečivými darmi prírody. Sú to práve ruky, ktoré často prezrádzajú náš skutočný vek. Keď teda rozmaznávame svoju pleť prírodnými produktami, nemali by sme zabúdať ani na ne.

Zdravé opaľovanie s botanickým UV-faktorom

26.06.2018 17:38

Slnko NIE JE náš nepriateľ! Aj keď v poslednom čase sa z neho robí taký strašiak, že skoro rozmýšľame, či sa radšej na celé leto niekam neukryť ;) A pritom trpíme nedostatkom slnečného vitamínu D, ktorý je nevyhnutný tak pre zdravie, ako aj pre krásu.  K slneniu sa však dá pristupovať zodpovedne, a pritom bez zbytočných obáv, využívajúc pritom ochranu a podporu čistého, bezpečného botanického faktora.

Rozžiarte sa a omladnite – metóda čistenia pleti olejom (+videopostup)

30.03.2018 16:24

Vyskúšajte tento jednoduchý, no účinný TIP pre krásnu pleť! Pomocou oleja vieme pokožku dôkladne vyčistiť, a zároveň jej doprajeme cenné rastlinné nutrienty. Úplne prirodzene, bez agresívnych prípravkov s penivými zložkami, ktoré okrem nečistôt odstraňujú aj dôležitý ochranný plášť kože . Práve ten bráni vzniku zápalov, spomaľuje proces starnutia a chráni pred poveternostnými vplyvmi. Čistenie pleti prírodným olejom jeho funkcie nenarúša, ale podporuje.

''Živá'' kvetinová voda: výroba, kvalita a použitie hydrolátov

28.01.2018 01:00

Čo môže byť lepšie ako voda?  Predsa KVETINOVÁ VODA!  ...teda „voda“ obohatená o bioaktívne látky. Veľmi dôležitá je však jej kvalita. Deklarované vlastnosti a účinky majú totiž LEN plnohodnotné kvetinové vody. Ak chcete NAOZAJ DOBRÝ hydrolát - pýtajte sa na jeho výrobu. Lebo ak je to len vedľajší produkt výroby esenciálnych olejov, rozhodne to nie je ono :(  Kvalitný hydrolát je vyrobený priamo ako hydrolát - teda je hlavným cieľom sám o sebe!

Orechový olej pre krásu: tipy na kozmetické použitie

22.10.2017 14:00

Orechový olej - taký sympatický, taký "náš" - je v kozmetike neprávom trochu nedocenený, a to aj napriek tomu, že je účinkom veľmi podobný "lukratívnejšiemu" Konopnému oleju. Rady by sme teda upriamili vašu pozornosť na tento úžasný dar prírody, preto vám prinášame viaceré tipy na jeho "beauty" použitie :)

Zahaľte sa do vône JAZMÍNU - tipy na domáce použitie jazmínového oleja

02.07.2017 19:31

Jazmínový olej je jedným z najvoňavejších, najopojnejších a najromantickejších olejov. Jeho vôňa evokuje príťažlivosť, hravosť, ale aj zmyselné potešenie a vášeň. V blogu sú návody, s ktorými si budete môcť vychutnávať božskú vôňu jazmínu nielen v čase jeho kvitnutia, ale kedy sa vám len zachce. Bonusom k tomu je luxusná starostlivosť o pokožku celého tela :)

Efekt(ív)ne skombinované produkty pre rôzne typy pleti

07.05.2017 22:54

Keďže tu práve máme najkrajší mesiac v roku, prečo by sme nemali rozkvitnúť do krásy aj my samotné? ;) Čisto prírodné kozmetické produkty (okrem toho, že nezaťažia našu pleť syntetickými zložkami) majú veľký potenciál pomôcť pokožke vyťažiť zo svojej genetickej "nádielky" maximum, a to pri akomkoľvek type pleti.

Zatočte s celulitídou! Urobte si účinný prírodný prostriedok z kávy a listov brezy.

01.05.2017 00:00

S blížiacim sa teplejším počasím nám začína stále viac záležať na pružnej a hladkej pokožke celého tela. Jedným z najväčších nepriateľov je v tomto smere určite celulitíta. Predstavíme vám účinnú jarnú zbraň práve proti nej.

Breza je symbolom mladosti, sviežosti a jarného obnovenia. Extrakt z brezových lístkov je okrem iného aj vynikajúci anticelulitídny prostriedok. Spojte jeho životodarnú silu s osvedčenou kávou a citrusmi a z kozmetického hľadiska ste spravili maximum ;)

Čím sa potešíte v novembri? Máme pre vás LETO vo fľaštičke!

05.11.2016 01:56

 "Léto, léto mý... strašně ráda bych ty chvíle vrátila, léto nádherný..."  Aj vám chýba leto tak ako mne?  V novembri na mňa vždy doľahne sezónna depresia – je to pre mňa asi najhorší mesiac v roku. Práve v novembri najviac ľutujem, že neexistuje niečo ako "instantné leto"... Alebo existuje? :)

Vôňa leta na tvári: blahodárny bylinkový kompres

22.07.2016 00:00

Moja bylinková záhrada je teraz v lete plná kvetov, bzučiacich včiel a poletujúcich motýľov. Všetko to tam nádherne vonia a ja sa každý deň neviem dočkať, kedy si nájdem chvíľku, aby som vybehla von a obrala každodennú dávku rozkvitnutých kvietkov. Chcem vám prezradiť osožné použitie letných byliniek, a to na pleť rozmaznávajúci bylinkový kompres (obklad).

Prírodné opaľovanie alebo ako vznikol 'Letný deň'

13.06.2016 00:00

Alternatívu voči syntetickým opaľovacím prípravkom som hľadala už dobrých pár rokov. Vždy po natretí bežným opaľovacím krémom mi totiž bývalo akosi nepríjemne a celý deň som mávala neodbytný pocit, že si to budem musieť potom zo seba poriadne pozmývať. Nakoniec som sa dopracovala k tomu, že som sa radšej ani nenatrela (našťastie mám pokožku celkom dobre znášajúcu slnko). „Vidíš, hovoril som ti to,“ povedal môj muž, ktorý natieranie opaľovacími krémami odjakživa neznášal...

Fialky pre krásu (návod na macerát a peeling)

01.04.2016 00:00

V priebehu roka máme k dispozícii len krátke obdobie, kedy si môžeme z prechádzy doniesť čerstvé voňavé fialky. Ale je to veľmi príjemné obdobie - jar v rozpuku - na pobyt vonku ako stvorené. Tak hor sa cez víkend na fialky :)

Slimačí sliz - delikatesa pre našu pleť?

29.03.2016 00:00

So slovným spojením „slimačí sekrét“, „slimačí sliz“, či „slimačí extrakt“ (posledné nie je celkom správne, nakoľko evokuje extrakciu priamo zo slimákov) sa v poslednej dobe môžeme v súvislosti s kozmetikou stretnúť čoraz častejšie. V skrášľujúcej a ošetrujúcej kozmetike sa využíva kvôli svojim vynikajúcim regeneračným účinkom na akékoľvek poškodenia pokožky.

Odličovanie pleti olejom - výhody a tipy

14.03.2016 00:00

Jedného z najväčších kozmetických „previnení“ voči svojej pleti sa dopustíme, ak ideme spať neodlíčené. To si asi uvedomuje väčšina z nás :) Menej známe je už to, že kvalitu pleti môže zásadne ovplyvniť aj použitý odličovací, resp. čistiaci prípravok. Odličovanie pleti pomocou špeciálne nakombinovaných prírodných olejov pokožku dôkladne vyčistí bez vysušenia alebo podráždenia.

Nie je olej ako olej: mastná (akneózna) verzus suchá pleť

12.03.2016 00:00

Ak sa vám pleťové oleje zdajú ako dobrá voľba pre vašu pleť, nemýlite sa: čisté prírodné oleje, aj olejové zmesi majú vynikajúce vyživujúce, hydratačné a zvláčňujúce účinky bez akýkoľvek balastných zložiek (teda bez zbytočných emulgátorov, parfumov, konzervantov...). V princípe neexistuje "lepší" a "horší" prírodný olej (samozrejme, reč je o za studena lisovaných, nerafinovaných olejoch) - treba si len dobre vybrať :)

Jesenný domáci peeling - recept

17.09.2015 00:00

Bez ohľadu na ročné obdobie si naša pleť vyžaduje pravidelnú pozornosť. Jesennú starostlivosť odporúčame zahájiť osviežujúcim peelingom celého tela. Opálená letná pokožka prináša so sebou hromadenie odumretých buniek na povrchu. Preto je vhodné použiť pleťový peeling na ich odstránenie, tým sa podporí prirodzená regeneračná funkcia kože a pleť môže lepšie absorbovať živiny.

Óda na pleťové oleje :) plus praktický tip na ich použitie

16.03.2015 00:00

Osobne si nemôžem vynachváliť okamih, keď som vymenila krémy a telové mlieka za oleje. Vážne, pokiaľ máte suchšiu pleť (alebo vek 30+), zabudnite na krémy a mlieka! Prírodný pleťový olej poskytne Vašej pleti tie najlepšie výživné látky (tzv. fytonutrienty). Okrem toho, že je omnoho efektívnejší než produkty na báze vody, a zároveň "neprepašuje" do Vašej pokožky syntetické, konzervačné zložky.